Доступність посилання

ТОП новини

У Криму «націоналізували» філію «Укртелекому»


Так звана «Державна рада» анексованого Криму на засіданні в середу, 11 лютого, схвалила «націоналізацію» кримської філії «Укртелекому», повідомляє кореспондент сайту Радіо Свобода «Крим.Реалії».

Рішення подане з ініціативи самопроголошеного «прем’єр-міністра» Сергія Аксьонова.

«Підприємство було монополістом на ринку фіксованого зв'язку, налічувало 370 тисяч абонентів, надавало 40% ринку інтернет-послуг у Криму. При цьому вело діяльність останній рік, після переходу Криму до Росії, згідно з українським законодавством, не перереєструвалося згідно з російським законодавством, ліцензію не отримало, зарплату вираховують і прирівнюють до курсу гривні, що практично унеможливлює роботу співробітників підприємства», – сказав Аксьонов на сесії.

Він заявив також, що фахівці знайшли напередодні в кримській філії компанії «шкідливу програму», яка мала спрацювати 11 лютого.

«Вона повинна була 11 числа відключити повністю базу даних і практично залишити Крим без зв’язку», – запевняє Аксьонов.

10 лютого в Криму зник зв’язок українського оператора «Укртелеком». Влада Криму відразу заявила, що непричетна до відключення.

У компанії «Укртелеком» повідомили про розрив оптико-волоконного кабелю відразу за двома напрямками, що з’єднує Крим з материковою Україною. Цим, а також блокуванням кримського офісу в Сімферополі, в компанії пояснюють неможливість обслуговування кримських абонентів.

На території півострова функціонували дві філії «Укртелекому»: одна з центром у Севастополі, друга – в Сімферополі. Кримське відділення «Укртелекому» обслуговує понад 80% кримських абонентів фіксованого телефонного зв’язку. Наприкінці вересня «Укртелеком» припинив надавати послуги зв’язку в Севастополі. Компанія належить українському олігарху Рінату Ахметову.

XS
SM
MD
LG