Доступність посилання

ТОП новини

Ініціатива «Першого грудня» закликала роз’яснити нові Мінські домовленості народу


Ініціатива «Першого грудня» закликала роз’яснити нові Мінські домовленості народу
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

Ініціатива «Першого грудня» закликала роз’яснити нові Мінські домовленості народу

Учасники ініціативної групи «Першого грудня» закликають владу роз’яснити деталі домовленостей, досягнутих під час переговорів вночі у Мінську. Угода може викликати різні трактування, зазначив головуючий групи В’ячеслав Брюховецький.

На думку іншого учасника групи письменника і викладача Києво-Могилянської академії Володимира Панченка, такі роз’яснення потрібні, насамперед, для людей на передовій під час розмежування територій.

«Що значить «демілітаризована зона»? Тридцять кілометрів стосовно Дебальцева – це що означає? А двадцять кілометрів стосовно Маріуполя? Вчора їх тільки відсунули на двадцять кілометрів, а тепер що, назад відступати? То тут ще може бути, знаєте, як на мене, проблема невдоволення солдатів. Тобто я розумію, що це – солдати, і вони будуть виконувати наказ. Але там є настрої, особливо в деяких підрозділах, що «це ще питання, чи ми захочемо відступати». Я думаю, і така проблема також існує», – зауважив Панченко.

Ініціатива «Першого грудня» направила президентові та прем’єр-міністру звернення. Вона наголосила на необхідності діалогу влади і суспільства та закликала налагодити такий діалог не тільки в соцмережах, а й через такі медіа, якими користується більшість українців, наприклад телебачення.

Заступник глави Адміністрації президента Валерій Чалий повідомив, що за результатами переговорів в Мінську ухвалено два документи: «Комплекс заходів з виконання мінських домовленостей» (в рамках Тристоронньої контактної групи) та Декларація в підтримку цих заходів, схвалена президентами України, Франції, Росії та канцлером Німеччини.

Водночас до цього часу Адміністрація президента не опублікувала текст ухвалених документів.

XS
SM
MD
LG