Доступність посилання

ТОП новини
17 Березень 2018, Київ 21:14

Ініціатива «Першого грудня» закликала роз’яснити нові Мінські домовленості народу


Ініціатива «Першого грудня» закликала роз’яснити нові Мінські домовленості народу
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

Ініціатива «Першого грудня» закликала роз’яснити нові Мінські домовленості народу

Учасники ініціативної групи «Першого грудня» закликають владу роз’яснити деталі домовленостей, досягнутих під час переговорів вночі у Мінську. Угода може викликати різні трактування, зазначив головуючий групи В’ячеслав Брюховецький.

На думку іншого учасника групи письменника і викладача Києво-Могилянської академії Володимира Панченка, такі роз’яснення потрібні, насамперед, для людей на передовій під час розмежування територій.

«Що значить «демілітаризована зона»? Тридцять кілометрів стосовно Дебальцева – це що означає? А двадцять кілометрів стосовно Маріуполя? Вчора їх тільки відсунули на двадцять кілометрів, а тепер що, назад відступати? То тут ще може бути, знаєте, як на мене, проблема невдоволення солдатів. Тобто я розумію, що це – солдати, і вони будуть виконувати наказ. Але там є настрої, особливо в деяких підрозділах, що «це ще питання, чи ми захочемо відступати». Я думаю, і така проблема також існує», – зауважив Панченко.

Ініціатива «Першого грудня» направила президентові та прем’єр-міністру звернення. Вона наголосила на необхідності діалогу влади і суспільства та закликала налагодити такий діалог не тільки в соцмережах, а й через такі медіа, якими користується більшість українців, наприклад телебачення.

Заступник глави Адміністрації президента Валерій Чалий повідомив, що за результатами переговорів в Мінську ухвалено два документи: «Комплекс заходів з виконання мінських домовленостей» (в рамках Тристоронньої контактної групи) та Декларація в підтримку цих заходів, схвалена президентами України, Франції, Росії та канцлером Німеччини.

Водночас до цього часу Адміністрація президента не опублікувала текст ухвалених документів.

Ваша думка

Показати коментарі

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG