Доступність посилання

ТОП новини

ЄС запропонує моніторинг реалізації мінських угод – Моґеріні


Федеріка Моґеріні
Федеріка Моґеріні

Верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Моґеріні планує запропонувати заходи з європейського боку щодо моніторингу виконання угоди, досягнутої в Мінську. Про це вона сказала перед початком засідання Європейської ради у Брюсселі.

«Останні мінські домовленості – це рух у правильному напрямку, хоча угоди, укладені у білоруській столиці, й не вирішують всіх проблем», – заявила Моґеріні.

За її словами, Європейський союз наразі шукає практичні інструменти і засоби для того, щоб уможливити втілення мінських домовленостей, «допомогти і зробити ці зусилля стабільними».

Вона висловилася за те, щоб сьогодні на неформальній зустрічі лідерів ЄС з огляду на досягнуті у Мінську домовленостіне обговорювалися подальші санкції щодо Росії.

За словами Моґеріні, наразі треба вести консультації щодо позитивних шляхів, якими європейці можуть докласти зусиль для втілення положень нових мінських домовленостей.

«Ми знаємо з досвіду, що підписання угоди – дуже важливе, – додала вона. – Але ще важливішою є реалізація цієї угоди для людей на місці конфлікту. І ми над цим конкретно працюємо».

На зустрічі в Мінську лідерів України, Росії, Німеччини і Франції, яка тривала майже 17 годин, домовилися про припинення вогню на Донбасі з 15 лютого. Крім того, від лінії зіткнення має бути відведене важке озброєння. Як заявив президент Росії Володимир Путін по завершенні переговорів, українські військові мають відвести озброєння від нинішньої лінії зіткнення, бойовик – від лінії, узгодженої 19 вересня в рамках Мінських домовленостей.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Росія висувала неприйнятні для Києва умови. За його словами, на федералізацію чи автономія для Донбасу Україна не погодилася.

Президент Франції Франсуа Олланд назвав досягнуті в Мінську домовленості «полегшенням для Європи» і «надією для України».

XS
SM
MD
LG