Доступність посилання

ТОП новини

Туск обіцяє й надалі підтримувати Україну


Президент Європейської ради Дональд Туск

Президент Європейської ради Дональд Туск обережно оцінює мінські домовленості, досягнуті лідерами України, Росії, Німеччини та Франції.

«Перша мінська угода не була виконана, відтак ми залишаємося обережними, допоки слова, записані на папері не переростуть у реальні дії. Європа продовжуватиме залишатися єдиною у разі необхідності жорстко реагувати і коли буде потрібно надати допомогу для відбудови України», – сказав Туск у четвер, 12 лютого, на спільній прес-конференції з президентом України Петром Порошенком у Брюсселі після саміту ЄС.

На зустрічі в Мінську лідерів України, Росії, Німеччини і Франції, яка тривала майже 17 годин, домовилися про припинення вогню на Донбасі з 15 лютого. Крім того, від лінії зіткнення має бути відведене важке озброєння. Як заявив президент Росії Володимир Путін по завершенні переговорів, українські військові мають відвести озброєння від нинішньої лінії зіткнення, бойовик – від лінії, узгодженої 19 вересня в рамках Мінських домовленостей.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Росія висувала неприйнятні для Києва умови. За його словами, на федералізацію чи автономія для Донбасу Україна не погодилася.

XS
SM
MD
LG