Доступність посилання

ТОП новини

Захарченко обіцяє «взяти» Харків


Олександр Захарченко (посередині), ватажок угруповання «ДНР», яке визнане в Україні терористичним

Лідер угруповання «ДНР» Олександр Захарченко заявляє, що у разі недотримання мінських домовленостей сепаратисти «відіб’ють» Маріуполь і «візьмуть» Харків.

«Якщо київська влада не буде дотримуватися умов мінських домовленостей, не відведе свою техніку від наших кордонів, не відпустить наших полонених і продовжать бомбити наші міста, то, зрозуміло, ми не будемо просто стояти і чекати. У першу чергу, ми просто знищимо «дебальцевський котел» із українськими військовослужбовцями, де на даний момент перебуває від 6 до 8 тисяч осіб. Потім ми відіб’ємо у противника Маріуполь, а коли це буде зроблено, то ми кинемо всі свої сили на те, щоб взяти Харків», – цитує Захарченка сайт сепаратистів «Новороссия».

Він також додав, що взяття Харкова в будь-якому випадку відбудеться, оскільки у цьому місті перебуває багато людей, які хочуть «звільнення від окупантів».

«Нас там чекають люди. У нас там багато своїх. Коли буде потрібно, вони візьмуть зброю і будуть вбивати фашистів», – сказав Олександр Захарченко.

Сепаратисти заявляють, що не дотримуватимуться режиму припинення вогню у Дебальцеві Донецької області.

«Звісно, ми можемо відкрити вогонь у Дебальцеві. Це наша територія, внутрішня. Внутрішня є внутрішня. Але вздовж лінії зіткнення немає стрілянини», – сказав так званий «заступник командувача корпусу міноборони» угруповання «ДНР» Едуард Басурін в інтерв’ю Reuters.

У спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ заявили, що режим припинення вогню на Донбасі виконується за деякими винятками.

Українська сторона та сепаратисти повідомляють про встановлення відносної тиші у районі бойових дій на Донбасі. Але обидві сторони заявляють, що повного припинення вогню немає.

В 00 годин 15 лютого почало діяти припинення вогню на Донбасі, передбачене мінськими домовленостями.

На зустрічі в Мінську 12 лютого лідери України, Росії, Німеччини і Франції домовилися про припинення вогню на Донбасі з 15 лютого. Крім того, від лінії зіткнення має бути відведене важке озброєння.

На цю ж тему:

XS
SM
MD
LG