Доступність посилання

ТОП новини

Справу екс-беркутівців Зінченка і Аброськіна розглядатиме інший суд


Колишні співробітники спецпідрозділу «Беркут» Сергій Зінченко та Павло Аброськін

Справу колишніх «беркутівців» Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, підозрюваних у вбивстві 39 майданівців на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року, передадуть в Апеляційний суд для визначення іншого суду, який розпочне розгляд справи. Відповідне рішення ухвалив Печерський районний суд міста Києва.

На початку засідання двоє з трьох суддів Печерського суду міста Києва Сергій Вовк та Олеся Батрин оголосили про самовідвід.

Згідно із заявою суддів, вони не можуть розглядати дану справу, оскільки були слідчими суддями в рамках даного кримінального провадження.

Прокурори заперечували проти задоволення даної заяви, а захист обвинувачених її підтримав. Відтак у Печерському суді не залишається суддів, що могли б розглядати це резонансне провадження.

«Мені здається, що судді просто не хочуть розглядати цю справу. Це ми бачили і на попередньому засіданні у січні, коли судді раптово потрапляли в лікарню, а потім під тиском потерпілих, прокуратури і захисників розглядали її. Як і перше, так і друге підготовче засідання фактично зірвані, як мінімум, непрофесійною роботою апарату суду, а можна говорити і про саботаж», – пояснив адвокат родичів Небесної Сотні Павло Дикань.

За гратами Сергій Зінченко та Павло Аброськін перебувають вже 12-й місяць. 23 січня судді Вовк, Батрин та Карабань залишили їх під вартою до 23 березня.

Досудове слідство у цій справі закінчено. Генпрокуратура в обвинувальному акті вимагає їм найвищої міри покарання – довічного позбавлення волі.

XS
SM
MD
LG