Доступність посилання

ТОП новини

Україна, Німеччина і Росія «обговорюють мирне врегулювання» – Кремль


Під час переговорів у Мінську, 11 лютого 2015 року

Лідери Росії, Німеччини і України в телефонній розмові «продовжили обговорювати схвалений у Мінську Комплекс заходів щодо мирного врегулювання на південному сході України», повідомила в ніч на вівторок прес-служба Кремля.

У повідомленні про розмову сказано лише загальними словами: зокрема, Володимир Путін, Анґела Меркель і Петро Порошенко говорили про «питання, що стосуються режиму припинення вогню, відведення сторонами конфлікту важких озброєнь, а також ситуацію біля міста Дебальцева».

Крім того, поінформували коротко у прес-службі російського керівника, президенти Росії й України і канцлер Німеччини «обмінялися думками щодо ролі на нинішньому етапі моніторингової місії ОБСЄ» і домовилися «продовжити контакти в різних форматах із метою сприяти виконанню мінських домовленостей».

На сайтах лідерів України і Німеччини на цей час іще не повідомляли про цю розмову.

Раніше, в понеділок увечері, агентства повідомили про те, що лідери Франції, Німеччини й України в телефонній розмові висловили занепокоєння боями, які далі тривають біля міста Дебальцева, незважаючи на оголошений режим припинення вогню.

Франсуа Олланд, Анґела Меркель і Петро Порошенко також висловилися за те, щоб спостерігачі Організації з безпеки і співпраці в Європі мали вільний доступ у регіоні, щоб стежити за дотриманням перемир’я, повідомили з Парижа агентства з посиланням на апарат чи на анонімних представників Єлисейського палацу.

Про ту розмову теж досі не повідомили сайти апаратів президентів України і Франції та канцлера Німеччини.

Лідери України, Франції, Німеччини і Росії на переговорах минулого тижня в Мінську про врегулювання в частині сходу України досягли домовленості, що з півночі на неділю мав настати режим припинення вогню. Та порушення цього режиму відбуваються постійно, сторони звинувачують у цьому одна одну й заперечують свою вину. Зокрема, найзапекліші бої тривають біля Дебальцева. Українські силовики заявляють, що, за наявною інформацією, підтримувані Росією сепаратисти отримали з Росії завдання захопити Дебальцеве, важливий залізничний вузол, який контролюють українські війська, за будь-яку ціну, незважаючи на оголошений режим припинення вогню, тому становище там постійно напружене. Тим часом підтримувані Росією сепаратисти заявили, що й далі продовжать обстріли частини підконтрольної владі України території біля міста Дебальцева, бо вважають її «своєю». А Росія стала говорити, що не брала на себе в Мінську ніяких зобов’язань і взагалі є не учасником цих домовленостей, а, мовляв, лише «гарантом».

XS
SM
MD
LG