Доступність посилання

ТОП новини

ОБСЄ чекає на підтвердження припинення вогню


Спостережна місія ОБСЄ проводить зустріч з українськими і російськими генералами в штабі Спільного центру контролю і координації, очікуючи отримати підтвердження того, що перемир’я на Донбасі дотримуватиметься. Як йдеться у повідомленні місії у Twitter, зустріч відбувається в Соледарі.

«Зустріч триває. Місія ОБСЄ чекає, щоб сторони підтвердили зобов’язання зупинити вогонь», – йдеться в повідомленні.

16 лютого ввечері заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Гуґ повідомив, що планує сьогодні відвідати Дебальцеве. За словами Гуґа, він вже зустрічався з українськими і російськими генералами у тимчасовому штабі Спільного центру контролю і координації в Соледарі вчора, а на сьогоднішній зустрічі очікує гарантій, що військові зможуть забезпечити патруль для спостерігачів до Дебальцева.

Як повідомив чільник місії, про повне дотримання перемир’я наразі не йдеться навколо Донецька, Дебальцева і Луганська.

За умовами досягнених у Мінську минулого тижня чергових домовленостей, із півночі на 15 лютого мав настати режим припинення вогню. Порушення цього режиму відбуваються постійно, сторони звинувачують у цьому одна одну й заперечують свою вину. Зокрема, найзапекліші бої тривають біля Дебальцева. Українські силовики заявляють, що, за наявною інформацією, підтримувані Росією сепаратисти отримали з Росії завдання захопити Дебальцеве, важливий залізничний вузол, який контролюють українські війська. Тим часом підтримувані Росією сепаратисти заявили, що й далі продовжать обстріли частини підконтрольної владі України території біля міста Дебальцева, бо вважають її «своєю».

XS
SM
MD
LG