Доступність посилання

ТОП новини

Прес-центр АТО: становище біля Дебальцева змінюється щогодини


Зруйноване боями село Миронівка під Дебальцевом, 17 лютого 2015 року

Прес-центр антитерористичної операції повідомив сьогодні під вечір, що «ситуація в районі Дебальцевого є надзвичайно складною і змінюється практично щогодини», але не уточнив, у який бік вона змінюється.

Прес-центр також підтвердив попередні повідомлення Генерального штабу, що, незважаючи на оголошене припинення вогню, частина міста вже захоплена незаконними збройними формуваннями і що в полон до сепаратистів потрапила група українських військовців, які супроводжували вантаж для оборонців міста.

«Терористи цілодобово обстрілюють місто і околиці, чинять диверсійно-терористичні акти, штурмують позиції сил антитерористичної операції та ведуть вогонь по місту і прилеглих селах», – мовиться в повідомленні.

За даними силовиків, протягом дня місто 19 разів обстрілювали з реактивних систем залпового вогню та артилерії, одночасно бойовики кілька разів штурмували позиції українських військ та штаб напрямку, а декілька диверсійно-розвідувальних груп ворога ввірвалися в місто та вели бої з підрозділами сил АТО.

«Підрозділи сил АТО після маневрування вогнем стримують противника. На цю годину точаться запеклі бої», – стверджують у прес-центрі антитерористичної операції.

Сепаратисти вже кілька тижнів по кілька разів за день заявляють, що взяли в оточення в «дебальцевському котлі» українські війська, які «намагаються вирватися» звідти. Українські силовики, а також добровольці, які привозять військовим допомогу, спростовують це й заявляють, що військовики залишаються на позиціях і не мають наміру відступати, хоча становище там під постійними обстрілами й нападами дуже напружене.

За умовами домовленостей, досягнених минулого тижня в Мінську, з півночі на неділю мав настати режим припинення вогню. Та порушення цього режиму відбуваються постійно, сторони звинувачують у цьому одна одну й заперечують свою вину. Зокрема, найзапекліші бої тривають біля Дебальцева. Українські силовики заявляють, що, за наявною інформацією, підтримувані Росією сепаратисти отримали з Росії завдання захопити Дебальцеве, важливий залізничний вузол, який контролюють українські війська, за будь-яку ціну, незважаючи на оголошений режим припинення вогню. Тим часом підтримувані Росією сепаратисти заявляють, що й далі продовжать обстріли частини підконтрольної владі України території біля міста Дебальцева, бо вважають її «своєю».

XS
SM
MD
LG