Доступність посилання

ТОП новини

Рада безпеки ООН закликає виконати мінські домовленості повністю


Постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв. Архівне фото

Рада безпеки ООН одноголосно ухвалила сьогодні резолюцію, яка висловлює підтримку черговим мінським домовленостям від 12 лютого і закликає виконати їх повністю, включно з усеохопним припиненням вогню.

Крім того, в резолюції підтверджено «повну повагу до суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України» і висловлено «глибоке занепокоєння з приводу трагічних подій і насильства у східних регіонах України».

До первісного тексту резолюції, який вносила Росія, внесли низку поправок. Зокрема, згадку про підтримку незалежності України, а не тільки суверенітету і територіальної цілісності, додали на вимогу західних країн.

Також від Росії домоглися схвалення додатку до резолюції, який закликає здійснити незалежне розслідування збиття малайзійського лайнера над Донбасом минулого року, внаслідок якого загинули 298 людей, і притягти винних до відповідальності.

Рада безпеки, крім того, висловила переконання, що становище на сході України можна вирішити тільки мирним способом.

Під час обговорення резолюції, серед іншого, представник США Саманта Павер назвала «щонайменше іронічним» те, що проект резолюції про мир на сході України подала саме Росія, і вона ж, за її словами, «підтримує масований наступ» в Україні.

Раніше сьогодні Рада безпеки ООН ухвалила також заяву для преси, в якій висловила особливе занепокоєння становищем біля Дебальцева й закликала негайно припинити бойові дії і забезпечити доступ туди спостерігачам ОБСЄ, які перевірили б виконання мінських домовленостей.

Засідання Ради безпеки ООН щодо становища в Україні після набуття чинності черговим припиненням вогню попередньо планували ще на неділю, але його довелося відкласти. Як повідомляв постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв, той проект резолюції, який подала Росія, викликав «багато зауважень», і його по суті перетворили на «колективний проект».

За умовами домовленостей, досягнених минулого тижня в Мінську, з півночі на неділю мав настати режим припинення вогню. Та порушення цього режиму відбуваються постійно, сторони звинувачують у цьому одна одну й заперечують свою вину. Зокрема, найзапекліші бої тривають біля Дебальцева. Українські силовики заявляють, що, за наявною інформацією, підтримувані Росією сепаратисти отримали з Росії завдання захопити Дебальцеве, важливий залізничний вузол, який контролюють українські війська, за будь-яку ціну, незважаючи на оголошений режим припинення вогню, тому становище там постійно напружене. За останніми повідомленнями, частину міста нападники вже захопили. Тим часом підтримувані Росією сепаратисти заявляють, що й далі продовжать обстріли частини підконтрольної владі України території біля міста Дебальцева, бо вважають її «своєю». Росія ж стала говорити, що не брала на себе в Мінську ніяких зобов’язань і взагалі є не учасником цих домовленостей, а, мовляв, лише «гарантом».

Дивитись коментарі (10)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG