Доступність посилання

ТОП новини
25 Червень 2018, Київ 13:46

Савченко попросила ПАРЄ посприяти допуску до неї незалежних лікарів


Надія Савченко, 10 лютого 2015 року

Українська льотчиця Надія Савченко, яка перебуває в московському СІЗО, попросила ПАРЄ виступити гарантом її забезпечення незалежною комісією лікарів. Про це у своєму twitter повідомив її адвокат Микола Полозов, опублікувавши звернення своєї підзахисної.

Адвокат зазначає, що Савченко не довіряє російським медикам і німецьким «фахівцям з голоду».

Крім того, за словами Полозова, Савченко та її захист звернулися до керівництва СІЗО з проханням надати медичні документи про стан її здоров’я, з висновками німецьких лікарів адвокати Савченко досі не ознайомилися.

За повідомленням Федеральної служби виконання покарань Росії, напередодні українську льотчицю вже оглянули лікарі з Німеччини і визначили її стан здоров’я як задовільний.

Водночас вчора, 18 лютого, до Савченко не допустили українського лікаря.

13 грудня 2014 року Савченко оголосила голодування і продовжує його дотепер. 29 січня її перевели до медсанчастини.

У Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів на Донбасі. Наприкінці червня сепаратисти захопили її в полон, перевезли через кордон і передали російським силовикам. Після цього Савченко взяли під варту в Росії. За даними захисту, вона не могла бути причетною до загибелі журналістів, оскільки потрапила в полон до їхньої смерті.

Наприкінці січня слідчі повідомили Савченко про відкриття проти неї нової кримінальної справи – про незаконний перетин кордону.

У січні Савченко зареєстрували як делегата ПАРЄ, а також надали їй міжнародний імунітет. ПАРЄ закликала владу Росії звільнити ув’язнену Савченко.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG