Доступність посилання

ТОП новини

Межигір’я та «хонка» досі не під арештом, у них новий власник – розслідування


Повернення «Межигір’я» у державну власність було однією з вимог учасників Революції гідності

На будинок колишнього президента України Віктора Януковича, так звану «хонку», як і на більшість майнового комплексу резиденції «Межигір’я», досі не накладено арешту і заборони відчуження. Про це йдеться в сюжеті Сергія Андрушка «Чиє зараз «Межигір’я?» у програмі Радіо Свобода та Першого Національного «Схеми».

Так, майно ТОВ «Танталіт» за адресою Нові Петрівці, вул. Івана Франка, 19 (Київська область) не обтяжене забороною відчуження – це випливає зі свіжих даних Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, які наводять журналісти. На цю компанію була оформлена більшість об’єктів майнового комплексу «Межигір’я», включно з основним будинком «хонка», де жив Віктор Янукович.

Арешт накладений лише на те майно в «Межигір’ї», яке було прямо оформлене на колишнього президента – а це менший будинок, який Янукович демонстрував журналістам у 2012 році замість «хонки». У нього й адреса інша – Нові Петрівці, вул. Івана Франка, 20.

За цей час компанія, на яку оформлене «Межигір’я», встигла змінити своїх засновників. Так, народний депутат Сергій Клюєв продав свою частку у ТОВ «Танталіт» самому ТОВ «Танталіт» (99,97%) та юристові і новому директору цієї фірми Олександрові Приймаку (00,03% власності).

Журналісти розшукали нового фактично єдиного власника «Межигір’я» Олександра Приймака, але він відмовився відповідати на будь-які запитання.

Олександр Приймак (л)
Олександр Приймак (л)

Заступник генерального прокурора Олексій Баганець розповів «Схемам», що Сергія Клюєва не було притягнуто до відповідальності до того, як він переоформив свою частку у ТОВ «Танталіт», через те, що «засновник підприємства не є «суб’єктом посадового злочину».

«Він офіційно не був ні директором підприємства, ні бухгалтером. Так, усі говорили, що це афілійовано з його підприємством, що йому належить. Але там, вибачте, був директор як посадова особа, який повинен нести відповідальність за вчинення службових злочинів. А засновник не є суб’єктом посадового злочину», – заявив посадовець.

Керівник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, у свою чергу, пояснив журналістам, що директора та бухгалтера ТОВ «Танталіт» не притягли до відповідальності, бо їх не знайшли.

«Ці особи відсутні. За наслідком оперативно-розшукових заходів встановлено, що ці особи відсутні на території України», – повідомив «Схемам» Сергій Горбатюк.

Повернення «Межигір’я» у державну власність було однією з вимог учасників Революції гідності.

Дивитись коментарі (11)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG