Доступність посилання

ТОП новини

Україна подає ЄС пропозиції щодо реакції на порушення на Донбасі – МЗС


(©Shutterstock)

Представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв вніс на розгляд Євросоюзу пропозиції щодо заходів, які ЄС має розглянути як можливу реакцію у разі «подальшого цинічного ігнорування» Росією та проросійськими бойовиками мінських домовленостей. Про це повідомило представництво України при Європейському союзі.

У документі, запропонованому українськими дипломатами, містяться пропозиції як щодо посилення чинних, так і стосовно запровадження нових обмежувальних заходів Євросоюзу проти Росії, а також можливі шляхи наочної підтримки з боку ЄС зусиль української сторони для реалізації мінських домовленостей, мовиться в повідомленні.

«У цьому зв’язку, крім налагодження співробітництва з Супутниковим центром ЄС із метою забезпечення контролю над ситуацією на Донбасі, внесені пропозиції щодо започаткування операції ЄС у рамках спільної оборонної та безпекової політики», – повідомляють у представництві.

За даними української сторони, ці пропозиції вже почали обговорювати в робочих органах Євросоюзу, зокрема Політико-безпековому комітеті ЄС.

Від 15 лютого в зоні АТО мав почати діяти режим припинення вогню, що передбачають нові мінські угоди. Однак бойові дії в зоні АТО продовжуються, за цей час проросійські збройні формування захопили Дебальцеве. За даними українських силовиків, і після окупації Дебальцева сепаратисти продовжують обстрілювати українські позиції.

XS
SM
MD
LG