Доступність посилання

ТОП новини

Росія готує черговий «гуманітарний конвой» для Донбасу


«Гуманітарний конвой» Росії, архівне фото

У вівторок, 24 лютого, Росія планує направити черговий «гуманітарний конвой» на Донбас, повідомляє МНС Росії.

«Завтра з Ногінська з рятувального центру МНС Росії в Ростовську область відправляється автомобільна колона з гуманітарною допомогою для жителів Донецької і Луганської областей. Колона буде сформована в Ростовській області в Донському рятувальному центрі МНС Росії», – йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначають, що більша частина вантажу складає продукти харчування, медикаменти, предмети першої необхідності та інші матеріальні засоби, необхідні для життєзабезпечення населення Донбасу.

Напередодні, 19 лютого, на територію України прибув 15-й «гумконвой» Росії.

В Україні наголошують, що Росія ще жодного разу не виконала міжнародних норм і вимог Києва щодо надання гуманітарної допомоги і введенням своїх «гуманітарних конвоїв» із невідомими вантажами без згоди і дозволу української сторони грубо порушує українське і міжнародне законодавство.

Україна і Міжнародний комітет Червоного Хреста відмовляються приймати чи супроводжувати ці «гуманітарні конвої», бо Росія не подає детального переліку вантажів або повідомляє про вантажі, які не можуть бути визнані гуманітарними. В Україні також звертають увагу, що щоразу після введення чергового «конвою» сепаратисти посилюють обстріли й напади на українські позиції.

XS
SM
MD
LG