Доступність посилання

ТОП новини

До наступного суду я можу не дожити – Савченко


Українка Надія Савченко під час засідання суду на відеозв'язку із СІЗО. Москва, 25 лютого 2015 року

«Брехливі мерзотники Слідчого комітету незаконно тримають мене в російських тюрмах. Всі докази сфабриковані і брехливі»

У середу Московський міський суд залишив чинною постанову Басманного суду Москви щодо продовження арешту українки Надії Савченко. Тим часом Савченко голодує 75-й день поспіль, а два тижні тому вона була змушена відмовитися від ін’єкцій глюкози.

Засідання суду почалося майже на дві години пізніше від призначеного часу. Надія Савченко брала в ньому участь по відеозв’язку із СІЗО «Матроська тиша». Вже на самому початку засідання Савченко звернулася до судді зі словами: «даваймо вже починати, тому що до наступного суду я можу й не дожити».

Суд над Савченко
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:04:40 0:00


Виступи всіх трьох адвокатів української льотчиці були змістовними. Вони вказували на процесуальні порушення російського законодавства, наводили докази невинуватості своєї підзахисної. Ілля Новиков надав документи, що у разі зміни запобіжного заходу Надія Савченко може жити в його квартирі. Крім того, захист вказав на прямі порушення з боку слідства, яке дивним чином додало ще одне звинувачення.

Стаття знайдеться

Марк Фейгін
Марк Фейгін

Як сумно пожартував Марк Фейгін, у Кримінальному кодексі Росії скоро не залишиться статей, які б не інкримінували Надії Савченко.

Представники слідства говорили загальними фразами і врешті-решт заявили, що «на волі Савченко може продовжити злочинну діяльність». Яку саме злочинну діяльність, вони не пояснили.

Втім, сама Надія Савченко у своєму слові заявила, що всі звинувачення слідчих є абсолютною брехнею.

Брехливі мерзотники Слідчого комітету незаконно тримають мене в російських тюрмах, всі докази сфабриковані і брехливі
Надія Савченко

«Брехливі мерзотники Слідчого комітету незаконно тримають мене в російських тюрмах і змушують мене три місяці голодувати. Мій голод – це протест тільки на дії Слідчого комітету – незаконні, некомпетентні, – на їхню бездіяльність і невмілість. Абсолютно немає доказів, всі докази сфабриковані і брехливі. І тримає мене Слідчий комітет у спецблоці особливого режиму, напевно, через те, що дуже боїться, хоча незрозуміло, чому, тому що я кожний день слабну фізично. Так от – або Слідчий комітет пред’явить докази, справжні докази, а не знімки мурашника із космосу моєї винуватості, або нехай відпускає», – заявила Савченко.

Савченко побажала судді совісті

На те, що слідчі за 8 місяців не змогли довести провину Надії Савченко, звертали увагу суду і адвокати. Марк Фейгін говорить, що слідство не тільки не готове визнати бездоказовість звинувачень, але й продовжує порушувати законодавчі норми.

«Вразила, звичайно, безпорадність абсолютна слідства і звинувачення, наших процесуальних опонентів, які виявилися нездатними заперечити жодного – я це наголошую – аргументу сторони захисту, до чого ми апелювали, – зауважує адвокат Марк Фейгін. – Особливо мене вразило те, що неохайність слідства виявилася в поданні документів у вигляді постанови про з’єднання кримінальних справ, де Надії Савченко довільно було приписано вчинення ще одного злочину, в якому її звинувачують. Це свідчить про те, що і без того довільне звинувачення Савченко у скоєних нею діях доповнюється такою ж фабрикацією і подальших матеріалів кримінальної справи».

Адвокати Ілля Новиков, Марк Фейгін і Микола Полозов марно закликали до законності і гуманізму. Адже мова йде про життя і смерть. 75-й день голодування позначається на стані здоров’я Надії Савченко. За зображенням на відеомоніторі було видно, що їй важко брати участь в судовому засіданні. І коли суддя Мохов перед відходом в дорадчу кімнату запитав, чи є у Надії якісь побажання, вона відповіла: «Совісті Вам побажати всім у Росії».

На цю ж тему:

24.02.2015
«Список Савченко» очолив президент Росії Путін – «Батьківщина»

У першій пʼятірці – керівництво ФСБ, адміністрації президента Росії та Слідчого комітету далі

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG