Доступність посилання

ТОП новини

Пакет законопроектів для отримання грошей від МВФ ще треба обговорювати – Немиря


Григорій Немиря

Голосування за пакет законопроектів, що їх необхідно ухвалити для отримання наступного кредиту від МВФ, затримується через зміни, які внесли упродовж останніх кількох годин, повідомив заступник голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря.

Під час перерви, яку оголосили в парламенті для подальших консультацій перед голосуванням, він заявив, що фракції не мають кардинальних розбіжностей у позиції щодо цього пакету законопроектів. Утім, додає Немиря, упродовж останніх годин додались незнайомі багатьом депутатам правки до Податкового і Бюджетного кодексів – саме їх потрібно розглянути якомога швидше.

«В останні буквально години відбувались певні зміни. Це було під час засідання з участю прем’єр-міністра (Арсенія Яценюка – ред.). Деякі комітети, зокрема, бюджетний та податковий, приймали в останній момент певні зміни. І нам потрібно ще часу, щоби побачити, які ж достеменно», – пояснив Немиря.

Немиря також додав, що він і його однодумці не хочуть, щоб повторилась «ситуація, яка була в грудні, коли з голосу, швидко приймались деякі рішення, а потім з’ясувалось, що одне не стикується з іншим». За його словами, мова не йде про «критику заради критики», адже його однопартійці розуміють важливість кредиту від МВФ.

Принциповими, на думку Немирі, є зміни до пенсійної системи. Він додає, що у цьому питанні буде складно досягти компромісу.

Пакет законопроектів, які вимагає ухвалити МВФ для надання наступного кредиту, полягає в змінах до Бюджетного та Податкового кодексів, а також до пенсійної системи України.

Загалом Україна планує отримати від МВФ 17,5 мільярдів доларів. Перший транш має надійти у розмірі близько 11 мільярдів доларів 11 березня.

Засідання парламенту, заплановане на 16:00, а потім перенесене на 17:00, досі не почалося, передає кореспондент Радіо Свобода.

XS
SM
MD
LG