Доступність посилання

ТОП новини

Таджикистан: вибори за партійними списками офіційно виграє президентська партія


ЦВК Таджикистану оголошує перші попередні результати виборів, Душанбе, 2 березня 2015 року

У Таджикистані оголосили про перемогу в парламентських виборах владної Народно-демократичної партії, керівником якої є незмінний президент Таджикистану Емомалі Рагмон.

За повідомленням Центральної виборчої комісії, ця партія набрала 65,2 відсотка в частині виборів до нижньої палати парламенту, Зборів представників, що відбуваються за партійними списками. Також до цієї частини пройшли ще три партії: Аграрна, Партія економічних реформ і Соціалістична.

Натомість уперше від незалежності Таджикистану 1991 року не подолали 5-відсотковий бар’єр Комуністична й Партія ісламського відродження, що були представлені в попередніх скликаннях.

На виборах, що відбулися в неділю, 1 березня, за партійними списками обирали 22 депутатів нижньої палати. Ще 41 депутат із загалом 63 обирався в мажоритарних округах; ці результати ще не підбиті і мають стати відомі протягом 10 днів.

Лідер Комуністичної партії Шоді Шабдолов назвав вибори «політичним фарсом» і додав, що оскаржувати їхні результати «немає сенсу».

Представник Партії ісламського відродження Мугаммадалі Хаїт, зі свого боку, заявив, що вибори були непрозорі і представників його партії не допускали до підрахунку голосів, що відбувався за зачиненими дверима.

За даними Радіо Озоді, таджицької служби Радіо Свобода, вибори були затьмарені численними порушеннями. Серед них найпоширеніші – голосування однієї людини за всю родину, відсутність спостерігачів на дільницях чи підказки працівників виборчих комісій, за кого голосувати.

Делегація спостерігачів Європейського парламенту звернула увагу на такі порушення, як голосування за інших чи вкидання в урни пачок бюлетенів, а також порушення при підрахунку голосів.

Західні спостерігачі заявляють, що негативно оцінюють більш як половину випадків підрахунку голосів, за якими вони спостерігали.

Короткотермінова спостережна місія Організації з безпеки і співпраці в Європі, зі свого боку, заявила, що вибори відбулися в «обмеженому політичному просторі», і кандидати не мали рівних можливостей.

У довгостроковій спостережній місії ОБСЄ звернули увагу, що державні засоби інформації рекламували владну партію, інші ж не мали можливостей представити в них свої цілі і програми.

XS
SM
MD
LG