Доступність посилання

ТОП новини

Депутати проголосували. На що підуть гроші від МВФ?


Яценюк: кредити від МФВ розблокують інвестиції в державу
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:37 0:00

Яценюк: кредити від МФВ розблокують інвестиції в державу

Зміни торкнуться Податкового і Бюджетного кодексів, а також пенсійної системи України

У понеділок під бурхливі дискусії депутати ухвалили пакет законопроектів, аби надалі отримати транш від Міжнародного валютного фонду. Уряд проводив консультації з усіма фракціями парламентарів. Утім, принципові моменти довелось вирішувати під час голосування. Зміни торкнуться Податкового та Бюджетного кодексів, а також пенсійної системи України.

Верховна Рада не почала роботу вчасно: спершу розгляд пакету законопроектів, необхідних для наступного траншу від МВФ, відклали на годину. Депутати просили більше часу, щоби узгодити останні деталі.

Як пояснив журналістам у кулуарах заступник голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря, за кілька годин до засідання Верховної Ради до законопроектів додались нові суперечливі деталі.

«Це було під час засідання за участі прем’єр-міністра (Арсенія Яценюка – ред.). Деякі комітети, зокрема, бюджетний та податковий приймали в останній момент певні зміни. І нам потрібно ще часу, щоби побачити, які ж достеменно», – пояснив Немиря.

У пакет законопроектів для отримання грошей від МВФ вносили зміни
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00


Предмет дискусій – податки та пенсії

Згодом з’ясувалось, що найбільше питань виникало щодо того, які прибутки мають обкладатись військовим податком та як доцільніше внести зміни до пенсійної реформи. Утім, за необхідний пакет реформ все ж проголосували: в кулуарах депутати говорили, що ніхто не сумнівається – гроші від МФВ дуже потрібні Україні.

Таким чином, зміни торкнуться податкової системи держави. Відтепер благодійна допомога для вимушених переселенців не оподатковуватиметься. Це рішення суттєво вплине на діяльність волонтерів, адже за даними Мінсоцполітики кількість вимушених переселенців в Україні вже перевищила один мільйон осіб.

Рада досі радиться щодо держбюджету. Ляшко блокує трибуну
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:47 0:00


Збільшили також ставку рентної плати за користування надрами для видобування природного газу для потреб населення: для покладів газу до 5 кілометрів із 20% до 70%. А напередодні підвищили граничну ціну на газ для промислових споживачів та бюджетних установ майже вдвічі. Водночас, національній акціонерній компанії «Нафтогаз України» дали права обмежувати газопостачання підприємств теплокомуненерго до рівня технологічної безпеки, якщо ті порушують умови оплати за поставлений газ та перевищують виділені ліміти газу.

Зміни в соціальній сфері підштовхнуть людей обирати між роботою та пенсійними виплатами. Зокрема, тепер працюючі пенсіонери отримуватимуть лише 85% від нарахувань, утім лише якщо їхня пенсія більша за 1423 гривні. Саме ця сума рівна півтора прожитковим мінімумам для осіб, що втратили працездатність. У цьому питанні депутати пом’якшили риторику – раніше планувалось, що пенсію зменшать людям, у яких виплати більші за 949 гривень. А от суддям, прокурорам та іншим чиновникам, – пенсії скасують взагалі. Держава планує зекономити на так званих «елітних пенсіонерах» до 4 мільярдів гривень.

На що підуть гроші від МВФ?

Кредити, які отримає Україна від МВФ, не підуть на споживання, переконує прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. За його словами, обіцяні державі 17,5 мільярдів доларів не можна витратити на фінансування зарплат, пенсії та армії. Яценюк наголосив, що ці гроші підуть на погашення зовнішньої заборгованості. Таким чином, Україна зможе утримувати довіру серед інвесторів та продовжила реформи та проведе економічні та структурні реформи.

Арсеній Яценюк
Арсеній Яценюк

Разом із тим, частина коштів піде до золотовалютного фонду України. У такий спосіб, сподівається Яценюк, вдасться стабілізувати національну валюту та знизити ціни на продовольчі товари. Окрім валютних коливань, гривню підриває також війна та панічні настрої серед населення, додав він.

«Наше з вами завдання зараз – провести відповідні пакети змін, збільшити золотовалютні резерви України, відновити поступово довіру до Національного банку і до банківської системи. І поступово стабілізовувати економічну ситуацію», – додав голова уряду.

Кредит від МВФ розблокує 3 мільярди доларів прямих інвестицій – Яценюк

Гроші від МВФ – це не лише екстрене фінансове вливання, каже Яценюк. Це також дасть змогу розблокувати упродовж року 3 мільярди доларів прямих інвестицій і економіку України. Іншими словами, це гроші від ЄБРР та інших крупних фінансових доларів, які мають піти на ремонт доріг, модернізацію української газотранспортної системи та об’єкти житлово-комунального господарства.

Загалом Україна планує отримати від МВФ 17,5 мільярдів доларів. Перший транш мають видати у розмірі близько 11 мільярдів доларів 11 березня.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG