Доступність посилання

ТОП новини

Суд відмовив у задоволенні скарги Савченко щодо недопуску на сесію ПАРЄ


Надія Савченко
Надія Савченко

Басманний суд у столиці Росії Москві відмовив у задоволенні скарги захисту української льотчиці Надії Савченко на відмову слідчого відпустити Савченко на засідання Парламентської асамблеї Ради Європи, членом якої вона є. Про це повідомив її адвокат Микола Полозов в twitter.

Раніше захист української льотчиці подав скаргу на відмову слідчого відпустити Савченко на сесію Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

На думку адвокатів, статус делегата ПАРЄ надає обвинуваченій дипломатичний імунітет і дає їй право вирушити на засідання. Адвокати стверджують, що жодна держава-член Ради Європи не має права цьому перешкодити.

Президент ПАРЄ Анн Брассер 3 березня закликала російську владу звільнити українську льотчицю, народного депутата і делегата ПАРЄ Надію Савченко з метою збереження їй життя.

Сьогодні минає 82-й день голодування Савченко на знак протесту проти незаконного її увʼязнення на території Росії. Адвокати Савченко повідомляють про погіршення стану її здоров’я.

У Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів на Донбасі. У червні сепаратисти захопили її в полон, перевезли через кордон і передали російським силовикам. Після цього Савченко взяли під варту в Росії. За даними захисту, вона не могла бути причетною до загибелі журналістів, оскільки потрапила в полон до їхньої смерті. Савченко всі звинувачення відкидає.

Наприкінці січня слідчі повідомили Савченко про відкриття проти неї нової кримінальної справи – про незаконний перетин кордону.

XS
SM
MD
LG