Доступність посилання

ТОП новини

Росії загрожує відплата за нинішнє рішення щодо Савченко – адвокат


Українська льотчиця, депутат Верховної Ради України Надія Савченко під час засідання суду. Москва, 4 березня 2015 року

«Вперше в російській історії російський суд відмовився визнати міжнародний дипломатичний імунітет»

Басманний суд Москви у середу відхилив скаргу української льотчиці і депутата Верховної Ради України Надії Савченко на відмову слідчих відпустити її на засідання Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), делегатом якої вона є. На думку адвокатів Савченко, статус делегата ПАРЄ надає обвинуваченій дипломатичний імунітет, який дає їй право відправитися на засідання до Страсбурга.

Засідання Басманного суду почалося з того, що сторона звинувачення вимагала зробити його закритим, обґрунтовуючи це тим, що нібито на їхню адресу в Московському міському суді минулого тижня пролунали погрози. Суддя Валентина Левашова ухвалила рішення протягом декількох хвилин і в такому клопотанні стороні звинувачення відмовила.

Але далі ніяких сюрпризів не сталося. Вислухавши аргументи сторін, суддя Левашова визнала законними дії слідства, яке не відпустило Надію Савченко на засідання ПАРЄ наприкінці січня.

Червона риска перейдена – Новіков

Ілля Новіков
Ілля Новіков

На думку одного з адвокатів української льотчиці Іллі Новікова, ухваленням цього рішення перейдена ще одна червона риска. І справа не тільки в Надії Савченко.

Вперше в російській історії російський суд відмовився визнати міжнародний дипломатичний імунітет
Ілля Новіков

«Сьогодні вперше в російській історії російський суд відмовився визнати міжнародний дипломатичний імунітет. Такого ще не було. З урахуванням того, що в міжнародному праві діє принцип взаємності, то з сьогоднішнього дня російські дипломати вже не можуть почувати себе в цілковитій безпеці на підставі цього прецеденту. Тому що до цього дня відмова визнати Савченко як особу з імунітетом була у чистому вигляді самодіяльністю Слідчого комітету. Басманний суд ім’ям Російської Федерації, підтвердивши правильність цього рішення, переніс відповідальність і на судову систему і на Росію в цілому як державу. Це дуже важлива штука», – зазначив Новіков.

Захист наполягав на тому, що слідство зобов’язане запитувати МЗС про наявність або відсутність імунітету у Савченко, чого зроблено не було.

Савченко обіцяє повернутися до своєї ваги після звільнення

Сама Надія Савченко брала участь у судовому засіданні особисто. І в коротких паузах навіть відповідала на запитання журналістів. Савченко зазначила, що сподівається у квітні поїхати на сесію ПАРЄ. Вона дуже схудла. Але пообіцяла, що коли вийде на волю, поверне собі всі свої кілограми.

Суд Росії відмовив у задоволенні скарги Савченко щодо недопуску на сесію ПАРЄ
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00


«Я вам, до речі, колись, коли вирвуся з цієї клятої клітки, розкажу що таке голод. Нормальний. Це звичайно мене доб’є рано чи пізно однозначно. 40 кілограмів це вже смерть. Зараз я 55 – ще 15 залишається. Але доб’є ще не так скоро, можете не переживати… Не раджу дівчатам сидіти на дієті, це дурне діло. Коли нарешті мені змінять запобіжний захід на домашній арешт у посольстві, «наїм» назад 70 кілограмів, а то і всі 80. І навіть жалітися не буду», – сказала Савченко журналістам.

Громадські та політичні діячі і в Росії, і в інших країнах світу, як і раніше, стривожені станом здоров’я Надії Савченко. Голодування триває вже понад 80 днів. Але при цьому всі вони прекрасно розуміють, що доля Савченко перебуває не в руках конкретних суддів і слідчих, а в руках вищого керівництва Росії.

(Військовополонена Надія Савченко)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG