Доступність посилання

ТОП новини

Доказів участі солдатів Росії на Донбасі більшає (світова преса)


Жалобна хода пам'яті Бориса Нємцова. Москва, 1 березня 2015 року
Жалобна хода пам'яті Бориса Нємцова. Москва, 1 березня 2015 року

ЗМІ публікують дедалі більше історій про російських військових, які допомагають сепаратистам на сході України

У ЗМІ з’являється дедалі більше інформації про російських військових, що воюють на боці сепаратистів на сході України, повідомляє німецьке видання Deutsche Welle. А британська газета Guardian публікує історії шести жінок, які воюють на боці батальйону «Айдар». Тим часом американський часопис New Republic називає анексію Криму злочином століття.

Доказів участі російської армії у боях на сході України стає дедалі більше, пише журналіст Міхаіл Бушуєв у німецькому виданні Deutsche Welle. Він, зокрема, опирається на інтерв’ю, які російські бійці, що воюють на Донбасі, давали російським газетам «Коммерсант» і «Новая газета». Із розповідей солдатів стає зрозумілим, що те, як саме росіяни потрапляють в Україну і воюють там, має створювати враження, що лише місцеві мешканці боряться на боці сепаратистів, пише Бушуєв.

«У Росії легально відправити військових працювати за кордоном можна лише, якщо вони є професійними солдатами з контрактом і безпосередньо погодилися на передислокацію до іншої країни», – пише журналіст. Однак, якщо солдати відмовляються, їх можуть судити за дезертирство, додає Міхаіл Бушуєв.

Журналіст зазначає, що офіційно Кремль далі стверджує, що в Україні немає регулярних російських військ, хоча деякі російські парламентарі визнають наявність російських офіцерів на Донбасі, говорячи, що вони «у відпустках» і допомагають сепаратистам «добровільно».

Британська газета Guardian опублікувала історії шести українських жінок, які вирішили воювати проти проросійських сепаратистів на сході України на боці батальйону «Айдар». Серед них жінка, яку називають «Мама Таня». Її завданням є надавати першу допомогу та витягувати поранених бійців під час проведення спеціальних операцій. За той час, що вона перебуває на передовій, Мама Таня була поранена, взята в полон, де її били чеченські бойовики, які воюють на боці сепаратистів.

Guardian: «Познайомтеся з жінками, які воюють на фронті в Україні»

Серед жінок «Айдару» є й 19-річна «Анаконда». «Я працювала у київському військовому шпиталі медсестрою. Я зрозуміла, що не можу дивитися, як наші чоловіки вмирають. Ось і все. Це моя країна та мій народ. Боляче бачити, як бійці та мирні жителі вмирають по обидва боки конфлікту. Я хочу, щоб війна закінчилася швидше», – каже дівчина.

Дві медсестри батальйону, Леся та Даша, походять із Луганської області. Обидві мають дітей вдома, але відмовляються поїхати з фронту. «Люди з «Айдару» мої друзі. Мій хлопець служить у цьому батальйоні. Я також заповнюю папери, щоб долучитися», – сказала Даша.

Американський часопис New Republic опублікував статтю журналіста Кейсі Майкла про річницю анексії Криму Росією – він називає це «злочином століття». «Між тим, Брюссель вирішив повністю ігнорувати Крим, а Вашингтон тримає питання про півострів на відстані, не маючи бажання чи можливості підштовхнути Європу до переговорів із цього питання. Росія ж, вибравши жорсткий націоналізм, вважає анексію вирішеною справою», – пише Майкл.

New Republic: «Путінський злочин століття»

Тим часом, як зазначає журналіст, страждають кримчани. Новий уряд привласнив мільярди у вигляді нерухомості та активів, туристична галузь є зруйнованою, а сам Крим став тягарем на шиї Росії, зазначає журналіст. Однак, найбільше страждають кримські татари. Росіяни заборонили публічні пам’ятні заходи, присвячені депортації татар, вторглися до татарського парламенту та вигнали двох найважливіших татарських політиків – Мустафу Джемілєва та Рефата Чубарова, повідомляє Майкл.

«Допоки Крим перебуває під каблуком Кремля, переслідування татар триватиме. Не чекайте масових депортацій. Натомість Росія просто задушить будь-яку надію, яку татари можуть мати на відродження власної культури та домівки», – написав журналіст.

Антивоєнний заклик, поширений у соцмережах
Антивоєнний заклик, поширений у соцмережах

На тему вивезення до Росії «вантажу-200»:

Російські військові гинуть на сході України у великій кількості – НАТО

Україні протистоять 130 тисяч озброєних людей у гібридній війні

Шлозберг про вбитих вояків Росії на Донбасі і страх Путіна

Росія приховує загибель росіян в Україні, підміняючи документи загиблих − СБУ

Солдати Росії розкривають правду про війну Путіна проти України (світова преса)

Російських солдатів змушують їхати на Донбас – Лев Шлосберг

Військові Росії вперше увійшли в Україну як Червоний Хрест (світова преса)

Телебачення Росії не може пояснити обвал рубля і «вантаж-200» з України – помічник держсекретаря США

Росія вже втратила на Донбасі більше солдатів, ніж США в Іраку за 12 років (світова преса)

Росія: у Ростові 250 призовників відмовилися їхати воювати на Донбас

Державна таємниця Росії. Загиблі на Донбасі російські десантники

Аеропорт Донецька намагалися взяти до дня народження Путіна – правозахисниця

На Донбасі воює 75% «ополченців» із Росії – друг 18-річного загиблого юнака

Втрати російської армії на Донбасі сягають до 4360 осіб – правозахисниця

У Росії в СІЗО помістили 73-річну правозахисницю, яка розслідувала справи про загибель солдатів

Російські вояки на Донбасі. Наказано брехати

Зниклі безвісти вояки Росії на Донбасі

Місто Росії, яке чекає на труни з Донбасу

Російські вояки повертаються у трунах зі «смертельної відпустки»

У російському Брянську «афганці» проти війни в Україні

Секрети «таємної війни Путіна»

  • Зображення 16x9

    Анна Шаманська

    Працюю на телеканалі «Настоящее время», створеному Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», з 2015 року. Відіграла важливу роль у трансформації каналу у впізнаваний онлайн-бренд в пострадянських країнах. Стала однією із перших авторів коротких експлейнерів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG