Доступність посилання

ТОП новини

Савченко голодування не припинила – МЗС


Надія Савченко, 4 березня 2015 року
Надія Савченко, 4 березня 2015 року

У Міністерстві закордонних справ України спростовують інформацію про те, що українська льотчиця Надія Савченко припинила голодування.

«Савченко продовжує голодування на знак свого протесту проти незаконного вивезення з України та безпідставного утримання на території Росії, проте погодилась на певний час поновити прийом підтримуючих сумішей (у вигляді бульйону)», – пояснюють у МЗС.

У дипломатичному відомстві також повідомляють, що сьогодні під час зустрічі з українським консулом у Надії Савченко стався черговий напад.

«Це є прямим результатом значного погіршення стану її здоров’я»,– наголошують у міністерстві.

У зв’язку з цим МЗС знову звертається до російської сторони з вимогою негайно допустити до Надії Савченко українських лікарів, а також звільнити затриману українську льотчицю з-під варти, що дозволить здійснити її термінову госпіталізацію до однієї з українських або європейських клінік.

5 березня минає 83-й день голодування Савченко на знак протесту проти незаконного її увʼязнення на території Росії. Савченко повідомила, що має намір частково відмовитися від голодування. Її адвокати оприлюднили лист, в якому Савченко заявляє про погіршення свого фізичного стану.

«Тому певний час поп’ю бульйон для того, щоб як жити – то літати, як померти – то здоровою, а як боротися – то щоб були сили», – пояснює ув’язнена в Росії українка.

19 лютого адвокати повідомили, що Савченко відмовилась від інʼєкцій глюкози.

У Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів на Донбасі. У червні сепаратисти захопили її в полон, перевезли через кордон і передали російським силовикам. Після цього Савченко взяли під варту в Росії. За даними захисту, вона не могла бути причетною до загибелі журналістів, оскільки потрапила в полон до їхньої смерті. Савченко всі звинувачення відкидає.

Наприкінці січня слідчі повідомили Савченко про відкриття проти неї нової кримінальної справи – про незаконний перетин кордону.

XS
SM
MD
LG