Доступність посилання

ТОП новини

У Сумах мітингують через спроби підвищити ціну проїзду в маршрутках


Маршрутники вимагають підвищити проїзд: міська влада – за, громадські активісти – проти

Суми – Власники маршруток та сумська мерія понад півроку вимагають підвищення тарифу на проїзд із двох до трьох гривень. Громадські активісти стверджують, що згодні за умови, якщо громаді нададуть реальні розрахунки тарифу. Тим часом сумчани збираються на мітинги та вимагають відставки мерії, яка, на їхню думку, безпідставно підвищує вартість проїзду.

Утретє за останній місяць виконком сумської мерії ухвалює рішення про підвищення тарифу на проїзд у міських маршрутках із двох до трьох гривень. Два попередніх рішення про це зупинив суд, як незаконні. Цього разу відповідну ухвалу ухвалили на засіданні у вихідний день, 7 березня, не повідомивши про нього заздалегідь. Про нібито таємне засідання заявляють опоненти мерії.

Десятки сумчан, зібравшись на мітинг, вирішили підготувати проект ухвали для сесії міськради про відставку виконавчого комітету мерії.

Громадський діяч Дмитро Шестерньов вважає, що зупинення судом попередніх двох рішень про підвищення тарифу демонструє їх необґрунтованість, тож сподіватися на виконавчий комітет не варто.

«Виконком просто плюнув в обличчя громаді, коли прийняв 3 гривні ще 3 березня. Дали розрахунки свого департаменту фінансів, де було вказано тариф 2,99 без рентабельності. Виходить перевізники працюють за 1 копійку з пасажира», – говорить активіст.

«Нам головне знати, який зараз тариф дійсно нормальний?»

Дмитро Шестерньов переконує, що проблема не у вартості проїзду, а у прозорості її розрахунку.

«Нам головне знати, який зараз тариф дійсно нормальний? Ми розуміємо економічну ситуацію в країні. Можливо треба буде 3 гривні, можливо через рік треба буде 4 ставити. Важливо, щоб це було показано громаді», – говорить Дмитро.

Водночас сумський міський голова Олександр Лисенко заявив, що чекати вже немає часу, адже влада буквально втримувала двогривневий тариф і що навіть 3 гривні у нинішній економічній ситуації – замало.

«Громадський діяч підходить і каже, що треба обговорювати, так ми півроку обговорюємо і рік тримаємо ситуацію. Скажіть, будь ласка, де є 2 гривні тариф рік? Тепер будемо тримати 3 гривні», – сказав Олександр Лисенко.

А мітинг із вимогою відставки виконавчого комітету мер називає лише «передвиборчою акцією».

«Ті 50 чоловік, що приходять, вони хочуть, щоб транспорту не було, бо вони зібрались на вибори. То рівно 50 чоловік, вони думають, що будуть 50 депутатів», – вважає Олександр Лисенко.

Заступник міського голови Віктор Волонтирець каже, що ніякого таємного засідання не було, всю інформацію того ж дня оприлюднили на сайті міськради. А проводили засідання у вихідний через критичність ситуації.

«Те, що було зроблено в суботу, то це виключно компетенція виконавчого комітету, оскільки ситуація критична. Вона загрожувала життю і здоров’ю перевізників, громадян, майну і так далі», – заявив заступник міського голови.

За словами Віктора Волонтирця, підвищення вартості проїзду в маршрутках рятує комунальний транспорт Сум, чиї прибутки, мовляв, зросли майже вдвічі.

Громадські ж активісти підкреслюють, що відмовлятися від своїх вимог не збираються, і досі чекають на конструктивну співпрацю.

«Бачу вихід лише в тому, щоб влада перестала саботувати і громадську експертну комісію, і громаду в цілому. І змусила перевізників надати нормальні розрахунки. Далі – тільки діалог», – каже Дмитро Шестерньов.

Наразі проїзд у сумських маршрутках коштує три гривні.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG