Доступність посилання

ТОП новини

Для України почався відлік часу, необхідний для впровадження реформ – Томбінський


Ян Томбінський

Для української влади і виробників почався відлік часу, за який мають бути запроваджені європейські стандарти, заявляє посол ЄС Ян Томбінський у своєму виступі на конференції з проблем імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Євросозом у Києві.

За його словами, впровадження економічних реформ, сертифікація української продукції, технічні стандарти повинні запрацювати в Україні до 1 січня 2016 року, дня початку роботи зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом.

«Цього року працює режим надання односторонніх преференцій українським виробникам, що допоможе їм підготуватись для виходу на європейський ринок. За цей час необхідно відпрацювати відповідні структурні зміни, ознайомитися з європейськими правилами ведення бізнесу», – сказав Томбінський.

Він також повідомив, що упродовж минулого року динаміка українського експорту на ринки ЄС зменшилась, що спричинено, серед іншого, невідповідністю частини українських виробів технічним регламентам Євросоюзу. За словами Томбінського, наразі для України важливо розв’язати проблеми, пов’язані з конкурентоспроможністю її продукції, її сертифікацією і пошуками нових ринків збуту.

При цьому посол Томбінський відзначив, що не держава, а виробник несе відповідальність за сертифікацію і якість виробленого ним продукту.

У вересні 2014 року Рада Євросоюзу відклала на рік – до 31 грудня 2015 року – застосування положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС щодо запровадження зони вільної торгівлі. Це рішення ухвалене на виконання домовленостей між Україною, Росією та ЄС.

XS
SM
MD
LG