Доступність посилання

ТОП новини

Українські лікарі так і не потрапили до Надії Савченко


Надія Савченко під час засідання Басманного суду. Москва, 4 березня 2015 року

Після семи годин очікування під будівлею, їх так і не пропустили до СІЗО «Матроська тиша» у Москві

Українським лікарям, які прилетіли до столиці Росії для обстеження Надії Савченко, так і не вдалося у п’ятницю потрапити в СІЗО «Матроська тиша». Адвокати вже подали скаргу до прокуратури, про що, коментуючи семигодинне очікування лікарів біля стін СІЗО, розповів Радіо Свобода один із захисників української льотчиці Марк Фейгін.

– Ви знаєте, це якась вже зовсім сюрреалістична ситуація. Ось зараз ми разом із моїм колегою Миколою Полозовим, сестрою Савченко Вірою, консулом Брескаленком. Ось вся ця велика група людей перебуває поруч із в’язницею «Матроська тиша» в очікуванні невідомо чого. Тому що понад 7 годин медики і всі, хто їх супроводжує, перебували біля в’язниці в очікуванні того, що їх туди пропустять. І цього не сталося без жодних на те підстав. Оскільки було дано гарантію їх допуску.

Марк Фейгін
Марк Фейгін
Савченко вказувала, що якщо її не оглянуть українські медики, то 16 березня вона відновить голодування

Нагадаю, що напередодні Савченко Надія Вікторівна передала своє звернення, де вказувала, що якщо її не оглянуть українські медики в її критичному стані здоров’я, то 16 березня, тобто в понеділок вона відновить голодування. І ми так багато пов’язували надій із відвідуванням її українськими медиками, з тим, що вони відрадили Надію Вікторівну від поновлення голодування. І тепер у нас цей шанс втрачено, тому що, якщо вони сьогодні не потрапляють, а це вже очевидно, то, по-перше, ми залишаємося в невідомості щодо здоров’я Савченко та її захворювань, зокрема панкреатиту. І по-друге, ми можемо отримати в понеділок відновлення голодування і тим самим знову увійти у фазу, дуже небезпечну для її життя та здоров’я.

– Це марне очікування можна якось пояснити?

Пояснити це можна тільки політично, ніяких інших пояснень тут немає

– Пояснити це можна тільки політично, ніяких інших пояснень тут немає. Памфілова дала гарантії того, що питання врегульоване з керівництвом ФСВП. І раптом ось такий фокус і саме в п’ятницю. Враховуючи, що це і без того день, прямо скажемо, не дуже сприятливий для відвідування такого роду делегаціями, тому що люди вже в другій половині дня погано розуміють і погано працюють, особливо в російських в’язницях. Крім того ситуація ускладнюється ще й тим, що самі медики не можуть весь час тут перебувати, вони ж теж зайняті професійні люди, і чекати понеділка, далі наступної п’ятниці… Тобто, це безперечно якась демонстрація того, як будуть поводитися з будь-якими іноземними делегаціями або групами, які будуть намагатися якось взяти участь в долі Надії Савченко.

Але які в цьому випадку можливі формальні підстави?

Рівень питання у справі Савченко настільки високий, що коментувати це доведеться не якомусь московському управлінню ФСВП, а людям, куди вище

– Розумієте, тут все так влаштовано, що вам ніхто ніякої причини конкретно не назве. Представники СІЗО – співробітники ФСВП – вони посилаються на відсутність вказівок від начальства. Тут це абсолютно чарівна річ, завжди вказувати на якесь невідоме начальство. Мабуть це керівництво ФСВП Москви. Ті, напевно вкажуть – у свою чергу – на ФСВП федеральну. Далі вже вкажуть, страшно подумати на кого. Ми зараз оформляємо скаргу через електронну канцелярію до прокуратури. Але чи матиме це якийсь успіх, я не беруся передбачити. Скоріше ні, ніж так. Я думаю, що рівень питання у справі Савченко настільки високий, що коментувати це доведеться не якомусь московському управлінню ФСВП, а людям, куди вище.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG