Доступність посилання

ТОП новини

Діаспора роздала житомирським воякам аптечки НАТО


«Кожен український солдат повинен мати індивідуальну аптечку та знати, як нею користуватися, щоб рятувати життя своє і побратима»

Світовий конгрес українців роздає бійцям в Україні індивідуальні аптечки зразка НАТО та навчає, як ними користуватися. Діаспора вже передала українській армії 10 тисяч аптечок. Чергові сто аптечок отримали днями офіцери та курсанти Житомирського військового інституту, пройшовши курс НАТО бійця-рятувальника.

Якщо поранять у бою, підполковник Руслан Андрощук знатиме, як діяти. Він був в АТО, але користуватися джгутом-закруткою навчився щойно. Як накласти джгут лежачи й однією рукою. Як в екстремальних умовах затампонувати пошкоджену судину. Як під вогнем противника витягти побратима з поля бою. Як правильно евакуювати пораненого з бронетранспортера.

Прийомів тактичної медицини офіцери й курсанти Житомирського військового інституту імені Корольова навчилися під час курсу бійця-рятувальника за стандартами НАТО.

Цей тренінг помітно відрізняється від того, що викладають в українських військових вишах. Жодної теоретичної медицини. Лише практичні навички, які – перевірено арміями світу! – допомагають вижити на полі бою.

Дводенний тренінг завершено, і ось іспит – імітація бойового зіткнення. Озброєні терористи нападають на колону військової техніки. Перестрілка, є важкопоранені, треба надати першу долікарську допомогу.

Дослідження армії США свідчать: найкритичніші перші хвилини. Поранений у стегнову артерію спливає кров’ю за 3–5 хвилин. Непритомний може задихнутися, якщо дихальні шляхи заблоковані. А поранений у груди – не дочекатися лікаря, померти від пневмотораксу. Статистика каже, що саме ці три причини – критична крововтрата, забиті дихальні шляхи і пневмоторакс – призводять до більшості смертей на полі бою. І що цих смертей можна уникнути, якщо навчити кожного бійця набору прийомів виживання.

І ось атаку «терористів» відбито. Поранені отримали невідкладну допомогу та евакуйовані в госпіталь. Завдання виконано успішно. А отже, час усім, хто навчився користуватися джгутом та оклюзійною пов’язкою, отримати індивідуальну аптечку. Її вміст – усі ці герметично запаковані трубочки, голочки й пов’язки – коштують дорого, але вартують лише вкупі з отриманими знаннями.

Я знаю, що вирішують все перші секунди для пораненого
Юрій Даник

Разом із підлеглими курс бійця-рятувальника пройшов і аптечку отримав начальник інституту – бойовий генерал, учасник АТО.

«Я декілька місяців був на сході. Я знаю, що це таке. Я знаю, що вирішують все перші секунди для пораненого», – каже генерал-майор Юрій Даник.

Волонтерам вдалося зрушити тактичну медицину в Україні з мертвої точки. Далі справа за державою, каже керівник програми.

Кожен український солдат повинен мати індивідуальну аптечку та знати, як нею користуватися, щоб рятувати життя своє і побратима
Уляна Супрун

«Коли торік у травні діаспора розпочала програму «Захист патріотів», ми ставили собі за мету принести в Україну тактичну медицину. Розпочати тренінги, підняти їх на той же рівень стандартів, що й в арміях США, Канади чи Великої Британії. А кінцевою нашою метою було передати справу під відповідальність українського уряду. Тактична медицина повинна з’явитися в навчальних програмах усіх військових структур. Кожен український солдат повинен мати індивідуальну аптечку та знати, як нею користуватися, щоб рятувати життя своє і побратима», – каже Уляна Супрун, директор гуманітарної ініціативи Світового конгресу українців.

Проте цього чомусь не відбувається. Як каже Супрун, у Міністерстві оборони волонтерам пояснюють, що це зробити важко, майже неможливо. А тим часом Світовий конгрес українців, який спирається лише на благодійні пожертви та волонтерство, днями відзвітував про 15 тисяч навчених вояків і 10 тисяч розданих аптечок. І оголосив свою наступну мету – ще 10 тисяч індивідуальних аптечок для вояків української армії.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG