Доступність посилання

ТОП новини

Працівники «Південмашу» отримали частину зарплати, але від акцій протесту не відмовляються


Один із попередніх пікетів перед «Південмашем», 12 березня 2015 року

Працівникам державного підприємства «Південний машинобудівний завод», головного виробника космічної техніки в Україні, сплатили 24,8 мільйона гривень заборгованості з зарплати, повідомила речник Дніпропетровської облдержадміністрації Олена Кальянова.

За її словами, до кінця місяця працівники заводу отримають ще 53 мільйони гривень. Станом на 1 березня працівникам «Південмашу» були винні зароблені гроші за більш як півроку. Загалом це 76,2 мільйона гривень.

«Дніпропетровська облдержадміністрація у зв’язку з майбутніми загальноукраїнськими процесами децентралізації влади бере на себе вирішення проблем промислових підприємств, таких, як «Південмаш», – сказала Кальянова.

За даними ОДА, для стабільної роботи «Південмашу» у 2015 році обсяг замовлень на продукцію має складати 2,5 мільярди гривень, наразі контракти укладені на менш ніж половину цієї суми. Завод іще очікує на оборонне замовлення від держави на ракетний комплекс «Сапсан», замовлень на свою тракторну продукцію тощо.

Водночас у незалежній профспілці підприємства Радо Свобода у вівторок, 17 березня, повідомили, що не відмовляються від запланованих акцій протесту проти невиплати зарплати, адже на картки робітників наразі надійшли лише кошти за серпень минулого року. За заявою профспілки, цієї суботи, 21 березня, працівники заводу разом із членами громадських організацій мають намір влаштувати велику «ходу соціальної справедливості».

«Ми не бачимо приводів скасовувати ходу, адже хода – це не лише вимоги зарплати, це і протест проти зростання тарифів на проїзд, і питання щодо працівників, які мають кредитні зобов’язання, і ціла низка питань. Ми будемо боротись до повного погашення нам заборгованості із зарплати», – сказав лідер незалежної профспілки Євген Деркач.

Із початку року працівники «Південмашу» провели вже 8 акцій протесту.

Державне підприємство «Південний машинобудівний завод» – одне з найбільших підприємств України з виробництва ракетно-космічної техніки. Було створене як секретне підприємство для виробництва ракет у радянські часи.

XS
SM
MD
LG