Доступність посилання

ТОП новини

Литва: санкції проти Росії треба продовжити і поглибити через її дії


(архівне фото ©Shutterstock)

Президент Литви Даля Ґрібаускайте виступає за продовження терміну чинності санкцій проти Росії через дії цієї країни.

«Ситуація ні в Україні, ні в Балтійському регіоні й на півночі Європи не поліпшується. Наприклад, у Калінінградській області Росії розміщують ракети «Іскандер», здатні досягти Берліна», – нагадала вона, виступаючи у Брюсселі перед початком саміту Європейського союзу.

«Сьогодні санкції чинні до липня, побачимо, що ми зробимо. Або продовжимо їх сьогодні, або пізніше. Як я вже казала, я за продовження і навіть поглиблення цих санкцій», – додала президент Литви.

Сьогодні, 19 березня, у Брюсселі починається дводенний саміт Європейського союзу, однією з тем якого будуть згадані санкції. Низка країн і керівництво Євросоюзу виступає за те, щоб про продовження цих санкцій до кінця року було оголошено вже нині. Натомість деякі інші країни ЄС хочуть відкласти це рішення до наступного саміту в червні, напередодні закінчення нинішнього терміну частини цих санкцій у липні.

Європейський союз, як також США й деякі інші країни, скоординовано запровадили проти Росії і підтримуваних нею сепаратистів в Україні вже цілу низку санкцій – спершу через окупацію і спробу анексії Москвою українського Криму, потім через її воєнну агресію на сході України. На Заході заявляють, що ці санкції можуть і послабити, і посилити – залежно від дій Кремля.

XS
SM
MD
LG