Доступність посилання

ТОП новини

Окуповані території Донбасу потрібно повернути – Порошенко


Президент України Петро Порошенко ©Shutterstoc
Президент України Петро Порошенко ©Shutterstoc

Президент України Петро Порошенко не виключає, що вибори у частині Донбасу, яку наразі контролюють сепаратисти, можуть відбутися цього року.

«Це залежить від багатьох обставин. Можливо це пройде достатньо швидко, навіть цього року. Якщо будуть виведені іноземні війська, то ми всередині України самі з собою порозуміємось», – сказав Порошенко в інтерв’ю телеканалу «Інтер», яке вийшло в ефір у суботу, 21 березня.

Порошенко наголосив, що необхідно здійснити реінтеграцію районів Донбасу, котрольованих бойовикам, знову в Україну.

«Складною дипломатичною мовою це називається реінтеграція, тобто, повернення цієї території до суверенної влади України», – зазначив Порошенко.

17 березня Верховна Рада ухвалила зміни до закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Згідно з цим документом, головні статті закону набувають чинності з дня набуття повноважень органами місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу, обраними на позачергових виборах.

Документом передбачено, що особливий порядок діяльності органів місцевого самоврядування в цих регіонах реалізуватися виключно органами місцевого самоврядування, обраними на позачергових виборах, призначених і проведених згідно з Конституцією і законодавством України.

Росія і підтримувані нею бойовики на сході України 18 березня заявили, що їх обурюють рішення української влади. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що український парламент намагався «переписати» домовленості, укладені в Мінську у лютому.

XS
SM
MD
LG