Доступність посилання

ТОП новини

Кабмін: урочистості в Україні відбуватимуться 8 і 9 травня


Урочисті заходи в Україні до Дня Перемоги цього року триватимуть два дні – 8 і 9 травня, повідомив віце-прем’єр-міністр, міністр культури України В’ячеслав Кириленко.

«Уряд не скасовуватиме 9 травня як День Перемоги. Водночас уряд запропонує належним чином вшанувати 8 травня, як у всій Європі. Це буде день пам’яті та примирення», – сказав Кириленко.

Цього року відзначатимуть 70-річчя Перемоги в Другій світовій війні.

Україна досі, як і Росія, відзначала закінчення Другої світової війни в Європі 9 травня, в той час як західні військові союзники колишнього Радянського Союзу відзначають його 8 травня.

Цього року мало хто із західних лідерів візьме участь в урочистостях до Дня Перемоги в Москві через напруженість, що склалася між Росією і багатьма країнами світу у зв’язку з конфліктом в Україні.

Колишні посли США в Україні Джон Гербст, Стівен Пайфер і Вільям Тейлор нещодавно закликали світових лідерів відзначати 70-річчя Перемоги над нацизмом не у Москві, а у Києві.

На цю ж тему:

18.03.2015
Святкувати День перемоги треба в Києві, а не в Москві (світова преса)

«Нехай кремлівські пропагандисти спробують приховати те, як західні лідери в Києві з повагою вшановують героїчну боротьбу радянських людей, зокрема росіян» далі
XS
SM
MD
LG