Доступність посилання

ТОП новини

У Бельгії білоруси провели акцію «Разом назавжди» на підтримку України


Учасники акції «Разом назавжди»

У Брюсселі білоруська громада Бельгії провела акцію «Разом назавжди», приурочену до річниці проголошення в 1918 році незалежної Білоруської Народної Республіки. Цією акцією її учасники висловили свою підтримку Україні.

Організатор заходу, керівник Білорусько-європейського об’єднання Дмитро Піменов пояснив, що означає назва «Разом назавжди».

«Ми знаємо, що тільки разом назавжди ми можемо вирватися із кайданів Російської імперії. Ми знаємо, що сьогодні українські герої гинуть так само і за Білорусь. Ми вважаємо, що це наш обов’язок – підтримати наших братів у такий складний час», – сказав він.

«Ми дуже переживаємо за Україну, так шкода, що там помирають хлопці, такі всі молоді, такі красиві. Найстрашніший біль цієї війни – це те, що помирають молоді. В українській армії є білоруси, багато з них загинули», – розповіла Радіо Свобода учасниця акції «Разом назавжди» Зоя з Мінська.

Учасники акції тримали плакати із закликами до європейських політиків рішучіше підтримати Україну та закликами до президента Росії Володимира Путіна припинити агресію проти цієї країни.

Учасниця акції «Разом назавжди» Маргарита Тарайкевич розповіла, що для неї Україна була завжди простором свободи: «З-поміж нашої несвятої трійки країн: Білорусі, Росії та України – остання для мене була завжди простором свободи, хай і відносної. Тут у Європі вона теж відносна. Для мене було дуже важливо зберегти цей простір свободи. У диктатуру, в несвободу першою занурилася Білорусь, за нею пішла Росія, а України завдяки Майдану поки що уберегла себе».

Білоруська Народна Республіка проіснувала близько півроку. У лютому 1919 року більшовики встановили свою владу на всій території Білорусі. Білоруська опозиція та діаспора традиційно відзначають 25 березня як День свободи.

XS
SM
MD
LG