Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко змирився, що втратить липецьку фабрику – Бєлковський


Липецька фабрика Roshen, 2014 рік

​​«Думаю, що російська власність Петра Порошенка сприймається Володимиром Путіним як один з важелів тиску на позицію України» – російський політолог

У середу співробітники російських силових відомств заблокували в Липецьку вхід на територію кондитерської фабрики «Рошен», що належить президентові України Петру Порошенку. «Співробітники правоохоронних органів у масках не випускають з території фабрики робітників, не можна і зайти на фабрику», – повідомили співробітники липецького видання Gorod48.ru, колектив фабрики і керівництво силовики замкнули в актовому залі підприємства. Джерела ТАРС повідомили, що поява ОМОНу та обшуки на фабриці пов'язані із «суперечкою господарюючих суб'єктів».

Це не перші обшуки на липецкій фабриці Петра Порошенка. У березні минулого року силовики також блокували її роботу в рамках кримінальної справи щодо порушення авторських прав. Експерти вважають, що нові обшуки на кондитерській фабриці – черговий виток тиску російської влади на президента України.

За словами журналіста липецького видання Gorod48.ru Ігоря Лугового, який спостерігав за подіями, в обшуку на підприємстві брали участь співробітники московських підрозділів ОМОНу, ФСБ і Управління економічної безпеки та протидії корупції МВС Росії.

«Захоплення цієї фабрики сталося сьогодні о 8 ранку. Людей з вечірньої зміни не відпустили додому, зібрали їх в актовій залі і там же – все керівництво фабрики. А тих, хто приходив на фабрику вранці, на роботу, їх просто на підприємство не пускали. Що там відбувалося – невідомо. Нам вдалося поговорити лише з начальником юридичного відділу фабрики «Рошен» Оленою Арміяровою. Її відпустили, вона на своєму автомобілі виїхала з воріт фабрики, і я запитав у неї, що відбувається. Вона сказала, що незрозуміло, якийсь папір передали головбуху підприємства, що там написано – невідомо. І їй тільки запропонували: або ти залишаєшся з усіма тут, або ти можеш бути вільна. І можна сказати, що жінка вибрала свободу. Нам вдалося додзвонитися до заступника директора цієї фабрики Костянтина Вахоніна, і він повідомив дуже коротко, що працює Слідчий комітет Москви, і йому особисто нічого не пред'явлено. З воріт цієї фабрики виходили працівники УФСБ Липецької області, журналісти знають деяких в обличчя, а порядок забезпечував липецкий ОМОН».

ОМОН під час обшуку фабрики Roshen
ОМОН під час обшуку фабрики Roshen

Заступник гендиректора фабрики Костянтин Вахонін, до якого Радіо Свобода додзвонилося під час обшуків, коментувати ситуацію відмовився, переадресувавши всі питання правоохоронним органам: «У нас все буде добре, ви за нас не переживайте, у людей своя робота, вони її зроблять, і ми сьогодні вже запустимося. У нас все в порядку, спасибі, що подзвонили. Все».

Керівник прес-служби УМВС Липецької області Наталія Маслакова підтвердила «Інтерфаксу», що на фабриці «Рошен» працюють московські силовики, але суть справи не пояснила.

Прес-секретар кондитерського концерну Інна Петренко в інтерв'ю Радіо Свобода назвала дії силових структур на підприємствах в Липецьку «неправомірними і неприпустимими», адже представники російських силових структур «вторглися на територію підприємств корпорації у місті Липецьк, селищі Сенцово та селищі Косирівка без попередніх повідомлень». На сайті «Рошен» говориться, що, якщо на фабриці проходить податкова перевірка в рамках висунутої раніше претензії, то її проведення подібним чином є неприпустимим і неправомірним.

Обшуки на липецкій фабриці вже проходили в березні минулого року. Тоді слідчі дії проводилися в рамках кримінальної справи щодо порушення авторських прав. Російська корпорація «Об'єднані кондитери» висувала «Рошен» позов про незаконне використання бренду «Ластівка». Робота фабрики на деякий час переривалася, але в жовтні відновилася.

Проте вже в листопаді липецка філія через скорочення попиту на продукцію почала масові звільнення співробітників. Без роботи залишилися понад 400 осіб. Напередодні стало відомо, що 9-й Арбітражний апеляційний суд залишив у силі рішення про відмову «Рошен» в позові до «Об'єднаних кондитерів» про захист ділової репутації.

Корпорацію, що вважається одним з найбільших в світі виробників кондитерських виробів, заснував Петро Порошенко. Президент України є і головним акціонером компанії. До складу корпорації входять фабрики в Україні, Литві, Угорщині та Росії. Порошенко заявляв про намір продати свій бізнес після вступу на посаду президента України, але поки цього не зробив.

Український політик, голова Одеської обласної Ради Олексій Гончаренко вважає, що нові обшуки на фабриці Петра Порошенка – це черговий виток тиску російської влади на президента України.

Олексій Гончаренко
Олексій Гончаренко

Можуть звинуватити в промисловому шпигунстві – що вкрали рецепт цукерок «Білочка» 1948 року або ще що-небудь. Це все непередбачувано, це просто політична історія
Олексій Гончаренко

«Я думаю, Порошенко прекрасно розуміє можливість таких проблем, і я не думаю, що це є якоюсь катастрофою для нього. Водночас, для будь-якого нормального бізнесмена-інвестора це ще один сигнал, що в Росії справи погані, і там править бал політична доцільність, а не закон. Тому може бути все, що завгодно. Можуть звинуватити в промисловому шпигунстві – що вкрали рецепт цукерок «Білочка» 1948 року або ще що-небудь. Це все непередбачувано, це просто політична історія».

«Независимая газета» повідомляє, що фракція КПРФ готує законопроект щодо націоналізації липецької фабрики «Рошен». «Враховуючи напружену ситуацію з Україною, ми не виключаємо, що ці гроші можуть використовуватися для підтримки формувань бандерівців, тобто на підрив безпеки нашої країни. Треба позбавити їх такої можливості», – заявив виданню голова юридичної служби КПРФ Вадим Соловйов.

Політолог Станіслав Бєлковський вважає, що Петро Порошенко вже змирився з тим, що втратить російську частину свого бізнесу.

Петро Порошенко все життя мріяв стати саме президентом України, і в цьому сенсі, хоча він людина жадібна, як всі капіталісти, власність для нього вторинна, і він, мені здається, змирився з тим, що може її втратити
Станіслав Бєлковський

«Думаю, що російська власність Петра Порошенка сприймається Володимиром Путіним як один з важелів тиску на позицію України. І залежно від того, як з точки зору Кремля Порошенко буде поводитись, добре чи погано, чи буде він домовлятися, чи погодиться він забезпечувати Крим, буде чи ні домовлятися з США про постачання летальної зброї, залежно від цього Кремль буде формулювати свою позицію щодо його російських активів. Це ситуативно. Але мені видається, що Петро Порошенко все життя мріяв стати саме президентом України, і в цьому сенсі, хоча він людина жадібна, як всі капіталісти, власність для нього вторинна, і він, мені здається, змирився з тим, що може її втратити. Бо головної життєвої мети він вже досяг».

Станіслав Бєлковський
Станіслав Бєлковський

Сам Петро Порошенко в березні заявив в інтерв'ю українському телеканалу «1+1», що продати корпорацію «Рошен» «не дає російська влада». «Всі мої дії переконливо доводять, що тиснути на мене не можна у жодному напрямку, в тому числі і в питаннях власності. Тому на сьогоднішній день російська влада перешкоджає цьому продажу», – пояснив український президент, додавши, що не має ні часу, ні права втручатися в процес продажу свого бізнесу.

Незважаючи на тиск російської влади, штрафи та збитки, яких зазнає фабрика «Рошен» в Липецьку, її солодка продукція не зникає з полиць магазинів в російських містах і, як раніше, користується попитом серед споживачів.

Оригінал матеріалу – на сайті Російської редакції Радіо Свобода

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG