Доступність посилання

ТОП новини

В Україну їде Коморовський – вшанувати жертв агресивної політики Кремля


Плакат Юрія Неросліка

Має відбутися перший в історії виступ президента Польщі в українському парламенті

Варшава – Президент Польщі Броніслав Коморовський упродовж двох днів перебуватиме в Україні. 8 і 9 квітня він відвідає Київ та меморіальне кладовище жертв сталінських репресій у Биківні. У рамках візиту Коморовський виступить з промовою у Верховній Раді України. Як припускають польські ЗМІ, в українському парламенті польский президент говоритиме про солідарність Польщі з Україною та допомогу, яку можуть надати поляки.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Програма візиту Броніслава Коморовського в Україну значною мірою присвячена 75-річчю Катинського злочину. На українській землі Броніслав Коморовський вшановуватиме жертв радянської агресії на Польщу восени 1939 року.

З цією метою глава польської держави відвідає місце масових поховань жертв сталінського терору у Биківні. На цьому кладовищі поховано три з половиною тисячі польських військовополонених, яких за наказом Кремля розстріляли в 1940 році. Коморовський каже, що вшанування пам’яті похованих у Биківні матиме польсько-український характер, адже в цьому місці спочивають представники двох народів.

Броніслав Коморовський під час Маршу гідності у Києві, 22 лютого 2015 року
Броніслав Коморовський під час Маршу гідності у Києві, 22 лютого 2015 року

Польські ЗМІ звертають увагу на глибоко символічний характер запланованих урочистостей у Биківні. Як зазначає Польське радіо, сьогодні в контексті кризи на сході України криваві події 75-річної давнини набувають нового виміру. «Обидва народи єднає страх перед тим самим агресором. Тому знаменно, що саме в цьому місці президент Броніслав Коморовський віддасть шану жертвам злочину, скоєного 75 років тому», – наголошує Польське радіо.

Ми будемо там молитися за солдатів, яких схопили зненацька, під час зрадницького юдиного нападу
Броніслав Коморовський

Сам голова польської держави звертає увагу на те, що в Биківні будуть вшановувати жертв підступної імперської політики. «Перефразовуючи слова поета, ми будемо там молитися за солдатів, яких схопили зненацька, під час зрадницького юдиного нападу», – сказав Коморовський.

Коморовський наголошує, що дар свободи, за який поляки заплатили таку високу ціну, потрібно берегти з великою старанністю. Особливо тепер, коли в міжнародних відносинах знову з’явилися небезпечні імперські прагнення. Тому, каже Коморовський, думаючи про вбитих в Катині, він також думає про сучасні акти агресії і сучасні злочини.

Нова ситуація на схід від наших кордонів вимагає від нас не тільки зосередженості і рішучості, а й національної солідарності
Броніслав Коморовський

«Ми відчуваємо, що нова ситуація на схід від наших кордонів вимагає від нас не тільки зосередженості і рішучості, а й національної солідарності. Ця ситуація вимагає від нас послідовності у будуванні світу шляхом примирення сусідніх народів зі складною і болючою історією. Вона також вимагає співпраці між державами вільних громадян. Вимагає в ім’я історичної пам’яті та в ім’я майбутнього» – зазначив президент Польщі.

Під час поїздки до України Броніслав Коморовський зустрінеться з українськими президентом, прем’єр-міністром та головою Верховної Ради. Центральний пункт програми цього візиту – промова голови польської держави перед народними депутатами України. Це буде перший в історії виступ президента Польщі в українському парламенті. Як припускають польскі ЗМІ, у Верховній Раді Коморовський говоритиме про допомогу, яку Польща може надати Україні для проведення реформ, зокрема, у сфері самоврядування. Кілька днів тому в ефірі Польського радіо Коморовський наголосив, що без реформ криза «з’їсть Україну».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG