Доступність посилання

ТОП новини

Єврокомісія береться за «Ґуґл» за антимонопольним законодавством


Марґрете Вестаґер повідомляє про антимонопольні розслідування проти «Ґуґла», Брюссель, 15 квітня 2015 року
Марґрете Вестаґер повідомляє про антимонопольні розслідування проти «Ґуґла», Брюссель, 15 квітня 2015 року

Європейська комісія повідомила, що пішла на два кроки проти американської компанії інтернет-послуг Google, вважаючи, що та порушує антимонопольне законодавство Європейського союзу.

Єврокомісія направила американській компанії офіційне повідомлення з пропозицією висловитися з приводу звинувачень, що «Ґуґл» зловживає своєю домінантною позицією на ринку пошукових систем у Європейській економічній зоні. Йдеться про те, що, на думку Єврокомісії, Google у результатах пошуку систематично виводить на кращі місця свій власний продукт порівняльного пошуку товарів в інтернет-крамницях Google Shopping. Це, за попередньою оцінкою Єврокомісії, порушує антимонопольні правила Європейського союзу, бо шкодить конкуренції і споживачам.

Із іншого боку, Єврокомісія також почала офіційне антимонопольне розслідування поведінки компанії «Ґуґл» щодо її мобільної операційної платформи «Андроїд». Тут розслідування ще має встановити, чи американська компанія вступала у трастові змови або зловживала домінантною позицією в галузі операційних систем, програм і послуг для мобільних пристроїв із метою надати перевагу власним програмам для смартфонів.

Як заявила комісар ЄС у справах антимонопольної політики Марґрете Вестаґер, метою Єврокомісії є те, щоб антимонопольні правила Євросоюзу виконувалися і щоб компанії, які працюють у Європі, незалежно від того, де вони базуються, не робили штучних обмежень європейським користувачам у можливостях вибору і не придушували інновацій.

Розслідування щодо системи Android тільки починається, а щодо Google Shopping і попередників цього продукту воно тривало вже п’ять років. Google тепер має 10 тижнів на те, щоб подати проти його результатів аргументовані заперечення.

Після того, як остаточні звинувачення будуть оформлені офіційно, компанія може піти на досудове врегулювання. Інакше це може бути одним із найбільших антимонопольних процесів останнього часу.

XS
SM
MD
LG