Доступність посилання

ТОП новини

ОБСЄ: бої біля Донецька тривали, біля Широкина стихали


Представники ОБСЄ відвідують українські позиції в Широкині, 15 квітня 2015 року

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні в середу, 15 квітня, засвідчила інтенсивні і тривалі бої біля донецького аеропорту і, навпаки, зменшення боїв біля села Широкина, що неподалік Маріуполя, повідомила Організація з безпеки і співпраці в Європі.

За даними місії, того дня біля Донецька зона бойових дій охоплювала також підконтрольні владі України міста й села Авдіївку, Опитне й Піски і захоплені угрупованням «ДНР» села Спартак і Жабуньки. Протягом середи спостерігачі місії, які розташувалися в самому Донецьку біля залізничного вокзалу, що відносно недалеко від Пісків, почули загалом 532 вибухи внаслідок обстрілів із обох сторін. Місія вважає, що для обстрілів використовували різноманітну зброю, зокрема, зенітні гармати, кулемети великого калібру, стрілецьку зброю, міномети, артилерію й танки.

У Широкині, яке заступник голови місії відвідував у середу другий день поспіль, інтенсивність боїв, навпаки, зменшилася, і спостерігачі могли відкрито пересуватися селом. Із представниками українських і російських військових у Спільному центрі контролю й координації вони обговорили план розведення сил у Широкині, мовиться в повідомленні.

Також, за даними місії ОБСЄ, протягом середи її спостерігачі зафіксували на захоплених угрупованнями «ДНР» і «ЛНР» територіях, у місцях, із яких мали бути виведені важкі озброєння, кілька гармат і танків. Безпілотні апарати місії натомість показали наявність невідведених танків на позиціях українських військ біля Широкина.

Донецький аеропорт і навколишні міста й села, а також Широкине були останніми тижнями місцями запеклих боїв, що відбувалися, незважаючи на оголошений на лінії контакту сторін конфлікту на сході України режим припинення вогню.

XS
SM
MD
LG