Доступність посилання

ТОП новини

Росія приватизуватиме українські підприємства через офшори? (Огляд преси)


Перше, що варто зробити, – заборонити офшорам купувати українське державне майно

Уряд найближчим часом планує масштабний продаж державних підприємств. Окрім тих, що мають стратегічне значення, ядерна енергетика, ліс і залізниця. Багато ж інших повинні бути виставлені на продаж, бо держава є неефективним їхнім власником, твердять урядовці. Російським інвесторам їх не дозволять купувати. Однак, як переконує в «Газеті по-українськи», колишній голова Фонду держмайна Олександр Бондар, це країну-агресора від українського ринку не втримає. Російські інвестори через кіпрські офшори або австрійські структури можуть спокійно зайти на приватизаційний ринок України і придбати будь-який об’єкт. Тому, перше, що варто зробити, – заборонити офшорам купувати українське державне майно. Друге – зобов’язати всіх власників підприємств зареєструватися в Україні і пояснити, звідки мають гроші. Для цього слід внести всього кілька змін у законодавство. Все інше буде обдурюванням народу, і до реальної приватизації не матиме стосунку, наголошує експерт.

Путін зволікає з новою ескалацією бойових дій на Донбасі – чи то до можливого скасування санкцій Євросоюзу в липні, щоб не провокувати Брюссель і спробувати домогтися полегшення режиму санкцій, чи то, принаймні, до 9 травня, щоб до Москви приїхав хоч хто-небудь із серйозних європейських політиків. Проте, як зазначає експерт газети «День», події останніх днів змушують підозрювати, що активізація бойових дій на Донбасі може статися значно раніше, вже наприкінці квітня. Тут може бути такий розрахунок, щоб до 9 травня вже все закінчилося. Путін розуміє, що нинішні санкції знімуть не раніше, ніж Україна відновить фактичний контроль над Донбасом. А віддавати Донбас він не збирається. Єдиний ефективний спосіб протидії російській агресії з боку української армії – ведення маневреної війни, переконує видання. Заголовок статті «У смертельних обіймах Кремля».

Пакет законів про заборону популяризації комуністичного та нацистського режимів, ухвалений нещодавно Верховною Радою, досі лежить на столі у президента, чекаючи підпису. Незважаючи на це, в різних містах почалася нова хвиля «примусової декомунізації», констатує газета «Україна молода». Це спричинило різне ставлення як у представників влади, так і в суспільстві. Правоохоронці традиційно відкрили кримінальні провадження за статтею «хуліганство». Якщо активістів знайдуть, їм загрожує чотирирічний термін ув’язнення. Комуністи та новітня «опозиція» гнівно засудили «вандалізм у ставленні до пам’яток історії». Водночас експерт видання нагадує, що стихійний процес декомунізації почався ще під час Майдану і триває досі. Тому тут проблема не в тому, що люди поспішають, а в тому, що держава не наздоганяє. Буде простіше, якщо президент підпише ці закони і сама держава очолить цей процес. Інакше все відбуватиметься стихійно, переконаний експерт.

Ідея національного символу у вигляді стрічки припала до смаку багатьом лідерам країн СНД. Але далеко не всі хочуть бачити в такій якості саме георгіївську стрічку, констатує газета «Сегодня». Від цього символу вже відмовилися в Білорусі: там стрічка матиме червоно-зелені кольори з квітками яблуні посередині. А Киргизстан заявив про створення власного символу перемоги: ним стане червоно-жовта стрічка, кольори якої відповідають прапору республіки.

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG