Доступність посилання

ТОП новини

Страсбурзький суд визнає вину Росії за смерть молдованина від рук російського солдата


Мати вбитого хлопця (с) на місці його загибелі, фото 9 січня 2012 року
Мати вбитого хлопця (с) на місці його загибелі, фото 9 січня 2012 року

Європейський суд із прав людини визнав Росію винною у смерті громадянина Молдови внаслідок пострілу російського військового-«миротворця» 2012 року.

Суд вирішив, що Росія порушила статтю 2 Європейської конвенції про права людини (право на життя) і вбивством 18-річного хлопця, і подальшими діями в перебігу розслідування.

Суд також присудив Росії сплатити родині загиблого Вадима Пісаря 25 тисяч євро відшкодування і ще майже 5 тисяч 600 євро судових витрат.

Хоча вбитий не зупинив авто на контрольно-пропускному пункті, а проривався крізь нього, а російський сержант перед смертельним пострілом давав попереджувальні постріли в повітря, Страсбурзький суд вирішив, що дії російського військового були не виправданими.

Суд також визнав порушення з боку Росії в тому, що вона відмовила батькам убитого хлопця у статусі потерпілих у перебігу свого розслідування інциденту.

Рішення ще не набуло чинності, Росія має право оскаржити його.

Трагічний випадок стався новорічного ранку 1 січня 2012 року, коли 18-річний Вадим Пісар із друзями їздили зі свого села до сусіднього міста й назад. Їхній шлях лежав мостом через Дністер, на якому були встановлені контрольно-пропускні пункти за умовами придністровського врегулювання 1992 року, хоча міст і обидва береги Дністра там належать до території, підконтрольної урядові Молдови. Міст опинився у так званій зоні безпеки, бо розташований неподалік межі з самопроголошеним 1990 року сепаратистським регіоном Молдови Придністров’ям.

У Кишиневі міністр юстиції Молдови Владімір Ґросу заявив у відповідь на рішення Європейського суду з прав людини, що воно означає: у Придністров’ї, де досі перебувають російські війська, не має бути «ніяких іноземних військ».

XS
SM
MD
LG