Доступність посилання

ТОП новини

Пам’ятники Другій світовій ніхто не чіпатиме – Кириленко


Віце-прем’єр-міністр України, міністр культури В’ячеслав Кириленко зазначає, що закони про декомунізацію України не стосуватимуться пам’ятників, пов’язаних з Другою світовою війною.

«У нас ухвалено закон про вшанування пам’яті учасників Другої світової війни. Тому те, що стосується Другої світової війни, залишатиметься на своїх місцях, а те, що стосується злочинів комуністичного тоталітарного режиму і пам’ятників його діячам, звісно, на підставі закону, демонтуватиметься», – сказав він у Києві в четвер після наради з питання створення Музею історії тоталітаризму в Україні.

Також він зазначив, що музей може розташуватись як у Києві, так і за його межами. Міністр додав, що подібні музеї уже створено у країнах Балтики, Грузії, Чехії та Румунії.

9 квітня 2015 року Верховна Рада України ухвалила внесений Кабінетом міністрів закон про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів, заборонила їхню пропаганду і символіку. Таке рішення підтримали 254 народні депутати. Однією з головних позицій закону є визнання комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років в Україні злочинним і таким, що провадив політику державного терору, з відповідними наслідками для комуністичної символіки і пропаганди. Також нацистський тоталітарний режим визнається в Україні злочинним і таким, що провадив політику державного терору. Ці закони ще не набули чинності.

На дотичну тему:

07.04.2015
Символом Перемоги в Україні стане червоний мак

«Починаючи з цього року, ми зі всією Європою будемо відзначати 8 травня як день пам’яті і примирення» – Павленко далі
XS
SM
MD
LG