Доступність посилання

ТОП новини

Окупанти в Криму влашотовують святкування, щоб забути про злочини – Чубаров


Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров

Голова Меджлісу закликав кримських татар не відзначати національне свято під російським патронатом

«​Влада»​ Криму використовує свято Хидирлез для розділення кримськотатарського народу, заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у своєму зверненні до кримчан, інформує «Крим.Реалії»​.

«Для поділу нашого народу, для віддалення нас від боротьби, для того, щоб приховати всі скоєні і поки ще не скоєні злочини від усього світу, кримські окупанти оголосили проведення Хидирлеза 3 травня і готуються до цього. Сенс цієї хитрості всі ви добре розумієте. На жаль, у своїх злочинах окупанти використовують схожих на себе людей з-поміж наших співвітчизників», – заявив Чубаров.

За словами лідера Меджлісу кримськотатарського народу, кримчанам необхідно не дати тим, хто окупував Крим, «можливість втягнути їх у ці брудні ігри».

Молоді кримські татари зникають, і деяких з них знаходять убитими, нашому лідеру, нашим соратникам заборонено жити на батьківщині, Ахтем Чийгоз і Алі Асанов під арештом, телеканал АТР й інші національні медіа закриті, наші підприємці кожен день перебувають під тиском, сотні людей судять і викликають на допити

«Усі ми повинні відкрито відповісти на запитання: коли молоді кримські татари зникають, і деяких з них знаходять убитими, коли нашому лідеру Мустафі Джемілєву, главі Меджлісу, нашим соратникам Ісмету Юкселю, Сінаверу Кадирову заборонено жити на батьківщині, коли Ахтем Чийгоз і Алі Асанов під арештом, коли телеканал АТР й інші національні медіа закриті, коли наші підприємці кожен день перебувають під тиском, а сотні людей судять і викликають на допити, чи можна приєднуватися до святкування Хидирлеза, організованого цими злочинцями?» – підкреслив він.

Рефат Чубаров, звертаючись до кримчан, нагадав, що важкі часи «обов'язково пройдуть» і закликав їх бути більш терплячими й уважними один до одного.

Також він нагадав про необхідність прищеплювати молоді національні почуття і патріотизм, зберегти єдність і гідність кримськотатарського народу.

Хидирлез – свято землеробства та родючості –​ кримські татари традиційно відзначають початку травня, проти минулого року Меджліс скасував святкування Хидирлеза у зв'язку з інцидентом, що стався з Мустафою Джемілєвим, якого не пустили до Криму.

Цьогоріч окупаційна влада Криму оголосила, що проведе Хидирлез під своїм патронатом і запросить на нього артистів з Москви.

Оригінал матеріалу –​ на сайті «​Крим.Реалії»​.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG