Доступність посилання

ТОП новини

Американські військові радять українським бути обачними із повідомленнями у соцмережах


Вартовий неподалік Яворівського полігону, Львівщина, квітень 2015 року

«Ми їм не забороняємо це робити, але просимо добре подумати, що вони викладають і що хочуть донести до тих, хто це читатиме» – інструктор навчань на Яворівському полігоні

Львів – На Яворівському полігоні на Львівщині проходять спільні українсько-американські навчання Fearless Guardian («Безстрашний захисник-2015»). Ці міжнародні навчання, які не вперше відбуваються на полігоні, на цей раз спричинили справжній медійний бум, зокрема у Росії, де публікуються недостовірні повідомлення.

ЗАВАНТАЖИТИ

Американські військослужбовці 173-ї бригади, які зараз працюють інструкторами, вже не один раз брали участь у щорічних міжнародних навчаннях на Яворівському полігоні «Рапід Трайдент». Втім ще ніколи не було такого зацікавлення до тренувань з боку медійників, як цьогоріч. Звісно, що причиною є бойові дії на Сході України, а також критичне ставлення до них російської влади.

Якщо західна преса інформує про те, що саме відбувається на полігоні, яку програму вивчають українські бійці, чого хочуть навчитись, що особливого у восьмитижневій програмі, то російські медіа шукають переважно негатив, називаючи ці навчання «пропагандистськими», що, мовляв, на Львівщину «висадився американський десант», та й загалом ставлять під сумнів ефективність військової підготовки.

Підполковник Кайл Рід, командир 173-ї аеромобільної бригади США, говорить, що не відстежує публікацій у російських медіа. «Я не хвилююсь з того, що там пишуть. Не стежу за прес-релізами чи публікаціями про себе, бо це не змінить того, чому я тут, а я щоб надати допомогу і проводити заняття».

Американські інструктори військових навчань на Яворівському полігоні
Американські інструктори військових навчань на Яворівському полігоні

Понад 200 представників ЗМІ висвітлювали відкриття спільних українсько-американських навчань. Кількох представників російських медіа українська сторона не акредитувала. Однак окремі журналісти з України потрапили на полігон і працювали на російські ЗМІ, передаючи перекручену інформацію, а також намагаючись маніпулювати думкою нацгвардійців.

Спілкуванню з медіа треба вчитись

Американські військовослужбовці заявляють про те, що вони цілком відкриті для спілкування з журналістами, але розуміють, що навчання відбуваються на території, яка належить Мінобороні, тому українським журналістам слід погоджувати свої відвідини навчань з українською стороною.

В американській армії за роботу з медіа відповідає прес-офіцер, але командир підрозділу зобов’язаний надавати інформацію журналістам. Солдатам дозволено спілкуватись з медійниками, якщо запитання не у їхній компетенції, то вони це пояснюють. Зазвичай, американські військовослужбовці відкриті у спілкуванні, на відміну від українських, які потребують погодження з боку керівництва. І український офіцер, зазвичай, боїться розмовляти з журналістом, якщо дозвіл не дав старший по званню. Американських військовослужбовців вчать роботі з медіа і цей досвід не зайвий для українців.

«Кожна місія, яку ми виконуємо, знову ж таки проводиться відповідна підготовка у сфері зв’язків з громадськістю і це включає не лише співпрацю з медіа, але і яку інформацію можна викладати в соціальних мережах. Ми їм не забороняємо це робити, але просимо добре подумати, що вони викладають і що хочуть донести до тих, хто це читатиме», – наголосив Кайл Рід.

Українські та американські бійці вже тиждень тренуються на Яворівському полігоні. Американці високо оцінюють військовий досвід українських бійців, які побували у зоні бойових дій на Донбасі. Основна увага під час навчань зосереджується на індивідуальній підготовці.
У червні завершиться перший етап підготовки і на полігон прибуде наступна група нацгвардійців. Представники Збройних сил спостерігають за тренуваннями.

  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG