Доступність посилання

ТОП новини

Підсумки Одеської трагедії 2 травня – війни не сталося, але винні досі на волі


Міліція стоїть біля будинку профспілок. Одеса, 2 травня 2015 року

На річницю трагедії в Одесу їдуть проросійські європейці – Автомайдан

Трагедія 2 травня призвела до зміни голови Одеської облдержадміністрації, керівництва міліції та прокуратури. Втім, головне – це зміни у свідомості одеситів. Деякі проукраїнські активісти говорять, що загибель півсотні людей врятувала Одесу від антитерористичної операції та тисяч смертей.

«Це була АТО за один день», – розказує координатор Самооборони Одеси Віталій Устименко про враження одного зі своїх соратників. За словами Устименка, першим відчуттям після цього трагічного дня та багатьох смертей була шалена втома.

«Бої тривали дуже довго, кілька годин. Потім ще до ночі ми по периметру оточували Будинок профспілок, щоб вивести активістів. В ту ж ніч особисто мені телефонували сотні людей. Справа в тому, що мій номер виклали в інтернет, оголосили організатором «одеської хатині», – розповідає координатор Самооборони Одеси.

Ми відстояли наше місто. І слава Богу, що не ціною тисяч життів, як зараз на сході
Віталій Устименко

За словами Устименка, лише 4-го чи навіть 5 травня деякі з активістів Самооборони Одеси відчули полегшення.

«Ми відстояли наше місто. І слава Богу, що не ціною тисяч життів, як зараз на сході, а ось таким чином», – сумно підсумовує Устименко.

Трагедія 2 травня не дала розв’язати війну на півдні країни – активіст

За словам волонтерки Вікторії Сибір, половина з бойових активістів «антимайдану» та Куликова поля втекла воювати за сепаратистів, а решта різним чином співпрацює.

«Саме з Одеської дружини більша частина воює на сході на боці терористів. Із тих, хто залишився, деякі поступово вливаються у проукраїнські рухи», – наголосила Сибір.

Трагедія 2 травня поставила крапку на «Руській весні» в Одесі вважає Сибір. До цього дня ситуацію розкачували все сильніше.

«Весь квітень були дуже недобрі рухи з боку «антимайдану». Їх табір постійно був на Куликовому полі, марші ставали все більш агресивними, було все більше проросійських лозунгів. Якщо раніше вони були проти Майдану, а не проти унітарної України, то під кінець вони почали підтримувати Донбас і невідомо, чим би це скінчилося», – вважає Сибір.

Її підтримує лідер одеського Автомайдану Євген Рєзвушкін. Нещодавно за його ініціативою паркан довкола Будинку профспілок, де загинули активісти «антимайдану», перефарбували у кольори українського прапору.

Збираються там найчастіше бабусі та купка божевільних, які хочуть жити в Росії
Євген Рєзвушкін

«Збираються там найчастіше бабусі та купка божевільних, які хочуть жити в Росії. Тим, хто хоче жити в Росії, не дуже комфортно збиратися біля національної української символіки. Ми замовили великий прапор, три на чотири метри. Я думаю, в найближчі дні ми його піднімемо або на Будинку профспілок, або на флагштоку, де він завжди був до «антимайдану», – заявив Рєзвушкін.

На річницю трагедії до Одеси привезуть проросійських політиків – Автомайдан

За інформацією активіста, на річницю трагедії проросійські активісти планують привезти в Одесу європейських політиків та суспільних діячів, зокрема з Сербії. У випадку порушень законодавства Автомайдан обіцяє припиняти їх виступи.

«Якщо будуть будь-які заклики до «Новоросії» чи інші проросійські гасла, ми будемо це припиняти. Я пояснював це активістам Куликового поля, які кричали Одеса – «руське місто», будемо пояснювати іноземцям, що ніхто не забороняє говорити російською», – наголосив автомайданівець.

Втім, Одеса ще чекає головних підсумків 2 травня – судових рішень не лише по затриманих «антимайданівцях» чи євромайданівцях, а й по бездіяльності міліції чи керівництва одеського головного управлення Державної служби надзвичайних ситуацій.


На цю ж тему:

01.05.2015
Суд не розглядає одеську трагедію 2 травня вже півроку

«Антимайданівців» може виправдати Європейський суд із прав людини – журналіст далі
29.04.2015
Забута трагедія Одеси: 2 травня гинули люди не лише у Будинку профспілок

Першим убитим в Одесі 2 травня 2015 року був представник «Правого сектору» далі
  • Зображення 16x9

    Михайло Штекель

    Журналіст. Працюю в медіа-сфері з перервами із 2003 року. В 2013 році спробував переїхати з рідної Одеси до Києва, писав про Революцію гідності, анексію Криму і знімав війну на Донбасі. У 2017-му повернувся до Одеси – міста непростого, але вкрай цікавого. Навчався на філософському факультеті, тому маю слабкість до довгих текстів. На Радіо Свобода працюю з 2014 року. Пишу, фотографую, знімаю, спілкуюсь із людьми.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG