Доступність посилання

ТОП новини

Кримськотатарське свято під окупацією: вийшов «совок» – Чубаров


Святкування Хидирлезу, Бахчисарай, 3 травня 2015 року
Святкування Хидирлезу, Бахчисарай, 3 травня 2015 року

На кримськотатарських підприємців тиснули, щоб змусити торгувати в місці масових гулянь – голова Меджлісу

На святкуванні Хидирлезу, організованого російською окупаційною владою в Криму, кримськотатарський національний дух замінили узбецьким «совком», вважає голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Про це він написав у Фейсбук.

«По суті, бліда калька минулорічних святкувань, повністю позбавлена кримськотатарського національного духу... Натомість, дуже багато «совка», у тому числі, імпортного, узбецького... При оформленні основної сцени повністю виключили кримськотатарську національну символіку», – вважає Чубаров.

Разом із тим, він пише, що на кримськотатарських підприємців тиснули з метою примусу їх до організації виїзної торгівлі на місці проведення «Хидирлезу».

«Останні дані з Криму свідчать про те, що на організоване окупаційною владою «святкове» дійство «Хидирлез» правдами і неправдами вдалося зібрати близько 5-6 тисяч осіб», – зазначив Чубаров. Тоді як російська «влада» Криму рапортує про 40 тисяч учасників святкування Хидирлезу.

Слова Рефата Чубарова підтверджує відеозйомка з повітря журналістів видання «Аргументы недели-Крым».

Рефат Чубаров розповів про те, що люди приїжджають на свято не з власної волі – окупаційний «уряд» Криму встановив квоту на участь у Хидирлезі для співробітників державних підприємств.

Хидирлез – свято землеробства та родючості –​ кримські татари традиційно відзначають початку травня, проти минулого року Меджліс скасував святкування Хидирлеза у зв'язку з інцидентом, що стався з Мустафою Джемілєвим, якого не пустили до Криму.

Цьогоріч окупаційна влада Криму оголосила, що проведе Хидирлез під своїм патронатом і запросить на нього артистів з Москви. «Віце-прем'єр» Криму Руслан Бальбек заявив, що на святкування зібралося 40 тисяч людей.

Меджліс кримськотатарського народу закликав ігнорувати святкування під патронатом окупаційної влади.

Святкування у Бахчисараї, 3 травня 2015 року
Святкування у Бахчисараї, 3 травня 2015 року

Оригінал матеріалу –​ на сайті «Крим.Реалії»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG