Доступність посилання

ТОП новини

Чи очистить владу закон про люстрацію? («СХЕМИ» | ВИПУСК №7)


Також у випуску: Мутації при владі | Реакція на критику

Люстрація?

Журналіст Максим Савчук проаналізував та вивчив законопроект про очищення влади вздовж і впоперек. Та знайшов там декілька критичних шпарин, крізь які зможуть вибратися і залишитись неушкодженими взагалі ледь не більшість найодіозніших політиків та чиновників - як часів Януковича так і нинішні.

Мутації при владі

Як свободівці більше не проти перетворення бюджетного Аграрного фонду на акціонерне товариство? Про те, як різко змінює переконання політик, коли приходить до влади – Олександр Чорновалов.

Реакція на критику

В генпрокуратурі зібралися, щоб обговорити сюжет Схем. Як після матеріалу Сергія Андрушка в ГПУ заборонили заносити подарунки. Та нарешті показали церкву Пшонки в будівлі прокуратури.

 • Зображення 16x9

  Максим Савчук

  Журналіст-розслідувач телевізійної програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший»). Ментор проєкту «Схеми в регіонах» (спільний проєкт програми «Схеми: корупція в деталях» та Інституту розвитку регіональної преси).

  Народився у селищі Баришівка на Київщині. Здобув освіту інженера в Національному транспортному університеті та філолога в Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова. Працював у бюро журналістських розслідувань «Свідомо», у газеті «Україна молода», у програмі журналістських розслідувань «Знак оклику» на телеканалі ТВі.

  У 2015 році розслідування «Questions Raised Over Poroshenko’s Role In Valuable Kyiv Land Deal» («Таємниці землі президента Порошенка») потрапило до шорт-листу міжнародного конкурсу асоціації мовників AIB.

  Переможець конкурсу журналістських розслідувань ім. В. Сергієнка (2019 рік) із матеріалом «Зелена родина ру» (про кінобізнес Володимира Зеленського у Росії).

  У 2020 році здобув друге місце на конкурсі журналістських історій DataUp із матеріалом «Американська мрія Віктора Медведчука» (співавтори - Любомира Ремажевська та Олександр Чорновалов).

 • Зображення 16x9

  Олександр Чорновалов

  Співпрацюю з Радіо Свобода з 2015 року. Журналіст-розслідувач телевізійної програми «Схеми. Корупція в деталях» (спільний проект Радіо Свобода та Першого суспільного). Маю економічну освіту. З 2005 по 2014 рік працював в щотижневій газеті «Комерсант-Україна», пройшов шлях від журналіста до редактора відділу. Призер і номінант багаточисленних журналістських конкурсів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG