Доступність посилання

ТОП новини

Хто у Раду? («СХЕМИ» | ВИПУСК №10)


Також у випуску: Велика реєстрація | Старе обличчя – нової влади

Хто у Раду?

Половина народних депутатів - 225 з 450 – будуть обрані за партійною системою – тобто по списках. І більшість партій вже їх оприлюднили. Ситуація в країні змусила політиків швидко домовлятися між собою. Зрештою хто з ким іде на вибори та як кандидати реагують на ПРОСТЕ прохання – назвати спонсорів своїх партій? Політичний "розклад" від Олени Логінової.

Велика реєстрація

Центральна виборча комісія цими днями активно реєструє бажаючих посісти депутатські крісла. Наша змінальна група провела декілька днів під ЦВК і зустрічала народних кандидатів, що несли свої документи на реєстрацію. Серед них – люди які симпатизують самопроголошеним республікам, чиновники, які намагаються приховати свій похід у раду, нинішні депутати, які голосували за сумнозвісні закони 16 січня, що розтоптували права та свободи громадян. Сподіваються пройти у Раду й відомі корупціонери та дискредитовані політики, що працювали на владу Януковича. Спецрепортаж Сергія Андрушка з-під Центральної виборчої комісії.

Старе обличчя – нової влади

Українці у Каталонії уже півроку вимагають відкликання Генерального консула України у Барселоні Олександра Хрипунова. Той під час революції гідності дозволив собі доволі образливі висловлювання на адресу протестувальників у Києві - називав їх радикалами з нацистською символікою та ігнорував вимоги місцевого Євромайдану. Міністр закордонних справ Павло Клімкін періодично обіцяє повернути Хрипунова в Україну. Але той досі займає поважне місце під іспанським сонцем. Більше того – Генконсул і досі вважає, що скандальні закони Колесніченка-Олійника від 16 січня є близькими до європейських та не збирається вибачатися за висловлювання періоду Євромайдану. Більше – в сюжеті Максима Савчука.

 • Зображення 16x9

  Максим Савчук

  Журналіст-розслідувач телевізійної програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший»). Ментор проєкту «Схеми в регіонах» (спільний проєкт програми «Схеми: корупція в деталях» та Інституту розвитку регіональної преси).

  Народився у селищі Баришівка на Київщині. Здобув освіту інженера в Національному транспортному університеті та філолога в Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова. Працював у бюро журналістських розслідувань «Свідомо», у газеті «Україна молода», у програмі журналістських розслідувань «Знак оклику» на телеканалі ТВі.

  У 2015 році розслідування «Questions Raised Over Poroshenko’s Role In Valuable Kyiv Land Deal» («Таємниці землі президента Порошенка») потрапило до шорт-листу міжнародного конкурсу асоціації мовників AIB.

  Переможець конкурсу журналістських розслідувань ім. В. Сергієнка (2019 рік) із матеріалом «Зелена родина ру» (про кінобізнес Володимира Зеленського у Росії).

  У 2020 році здобув друге місце на конкурсі журналістських історій DataUp із матеріалом «Американська мрія Віктора Медведчука» (співавтори - Любомира Ремажевська та Олександр Чорновалов).

  Розслідування «Американська мрія Віктора Медведчука» перемогло на Національному конкурсі журналістських розслідувань. Оголошення переможців та нагородження відбулося під час фестивалю розслідувальної журналістики «Межигір’я Фест» в колишній резиденції експрезидента-втікача Віктора Януковича у вересні 2021 року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG