Доступність посилання

ТОП новини

Серед суддів Вищого господарського суду – 5 мільйонерів («СХЕМИ» | ВИПУСК №18)


Також у випуску: Тендер або смерть?

«Мажорний» суд

Цього разу Сергій Андрушко провів декілька днів біля Господарського суду і спостерігав за тим, чим живуть його судді та відвідувачі. Справа в тому, що цей суд вважається найгрошовитішим – бо в ньому вирішуються бізнесові суперечки, тобто суд подекуди прямо зачіпає інтереси багатіїв. Чи вдається суддям встояти перед спокусами, на які їх нарікає їхня робота?

Тендер або смерть?

На дворі листопад. Вперше в історії України до пізньої осені Міністерство охорони здоров’я не змогло закупити необхідні ліки в рамках річного бюджету. Кого тільки не звинувачували у тендерному саботажі: міністр свого заступника, заступник – міністра. Зрештою їх обох усунули. Та досі МОЗ не поспішає укладати угоди з постачальниками. Із запланованих тендерів провели всього третину. Чим пояснити таку неквапливість чиновників? І як обходяться без ліків ті, хто їх конче потребує? Олена Логінова розібралася на прикладі одного конкретного препарату для дітей з рідкіснім захворюванням. Хто і для чого блокує державну закупівлю життєво необхідного препарату?

 • Зображення 16x9

  Сергій Андрушко

  Сергій Андрушко – журналіст проєкту розслідувань Радіо Свобода «Схеми» з 2014 року. Журналіст, документаліст, один із засновників інтернет-телебачення в Україні Hromadske.TV 

  Автор фільму-розслідування «Віра», присвяченого пам’яті продюсерки та журналістки Віри Гирич, яка загинула 28 квітня 2022 року в Києві внаслідок влучання російської ракети у багатоквартирний будинок, у якому вона мешкала ( у 2023 році матеріал став одним із фіналістів у категорії «Документальне розслідування» конкурсу Асоціації міжнародного мовлення (AIB). 

  За участю Сергія Андрушка зняті документальний альманах «Відкритий доступ» та документальний фільм «Пост Майдан»

  Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну робив розслідування щодо воєнних злочинів, зокрема, встановлення усіх загиблих під російською окупацією на прикладі одного села – Андріївки Бучанського району, що на Київщині.   

  Висвітлював процес переатестації суддів, прокурорів, проведення конкурсів на високі державні посади.

  Спікер Форуму «Право на доступ до публічної інформації. 10 років свободи та викликів» щодо кращих практик застосування журналістами Закону України «Про доступ до публічної інформації».

  Нагороди:

  «Найкраще подання резонансного матеріалу» конкурсу «Честь професії-2017»;
  «Найкраще ТБ-розслідування» конкурсу розслідувань імені Героя Небесної сотні Василя Сергієнка (2019);
  Переможець польсько-українського конкурсу Асоціації польських журналістів SDP (2015); 
  Лауреат премії «Телетріумф» у номінації «Репортер» (2010).

  Закінчив з відзнакою магістратуру Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

  Працював журналістом на Українському Радіо та радіо «Континент» 

  Кар'єру на телебаченні розпочав у 2000 році на посаді журналіста телеканалу «СТБ». 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG