Доступність посилання

ТОП новини

«Епіцентр» депутата Гереги працює в Криму і платить податки Росії? («СХЕМИ» | ВИПУСК №22)


Також у випуску: Регіонали проти люстрації | Судді проти люстрації

Епіцентр в Криму?

В окупованому Криму бізнес Герег лише змінив вивіску і тепер поповнює бюджет Росії? Розслідування Максима Савчука.

Регіонали проти люстрації

12 грудня Венеціанська комісія має ухвалити рішення - чи відповідає український люстраційний закон принципам європейської демократії - про це їх «попросили» Юлія Льовочкіна та Сергій Ківалов. У нашому розпорядженні є ці висновки, які мають поставити на голосування. І вони - невтішні.

Судді проти люстрації

В Україні заблоковане оновлення суддівської влади. Сергій Андрушко дізнався - хто ж саме відповідальний за блокування призначення нових суддів та покарання старих?

Реакція

Нова влада вирішила повернути державі роздані колишнім режимом активи. Однак, несподівано зіткнулася з труднощами в судах, які стали на бік колишнього оточення Януковича - екс-міністрів Ставицького, Присяжнюка та екс-нардепа Іванющенка. Але розголос у ЗМІ схоже, зіграв свою роль. У середу суд таки забрав активи соратників Януковича на користь держави.

 • Зображення 16x9

  Максим Савчук

  Журналіст-розслідувач телевізійної програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший»). Ментор проєкту «Схеми в регіонах» (спільний проєкт програми «Схеми: корупція в деталях» та Інституту розвитку регіональної преси).

  Народився у селищі Баришівка на Київщині. Здобув освіту інженера в Національному транспортному університеті та філолога в Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова. Працював у бюро журналістських розслідувань «Свідомо», у газеті «Україна молода», у програмі журналістських розслідувань «Знак оклику» на телеканалі ТВі.

  У 2015 році розслідування «Questions Raised Over Poroshenko’s Role In Valuable Kyiv Land Deal» («Таємниці землі президента Порошенка») потрапило до шорт-листу міжнародного конкурсу асоціації мовників AIB.

  Переможець конкурсу журналістських розслідувань ім. В. Сергієнка (2019 рік) із матеріалом «Зелена родина ру» (про кінобізнес Володимира Зеленського у Росії).

  У 2020 році здобув друге місце на конкурсі журналістських історій DataUp із матеріалом «Американська мрія Віктора Медведчука» (співавтори - Любомира Ремажевська та Олександр Чорновалов).

  Розслідування «Американська мрія Віктора Медведчука» перемогло на Національному конкурсі журналістських розслідувань. Оголошення переможців та нагородження відбулося під час фестивалю розслідувальної журналістики «Межигір’я Фест» в колишній резиденції експрезидента-втікача Віктора Януковича у вересні 2021 року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG