Доступність посилання

ТОП новини
21 січня 2021, Київ 19:40

Порошенко хоче будуватися без дозволу в охоронній зоні Лаври («СХЕМИ» | ВИПУСК №24)


Також у випуску: Закулісся нового уряду | Схеми 2014

Земля президента

Петро Порошенко – людина не бідна. Що ще у нього є, окрім заводів, телеканалу та радіостанцій? Нерухомість. В тому числі земля. Передача «Схеми» знайшла президентську земельну ділянку. Вона знаходиться в охоронній зоні Києво-Печерської Лаври та Софії Київської. Два роки тому правоохоронці виявили руйнування частини люнету – земляного укріплення Київської фортеці 18-го століття саме за цією адресою. Більше того, схоже, Петро Порошенко найближчим часом має намір продовжити будівельні роботи на цінних історичних землях. Без необхідного дозволу від Мінкультури. Про це розслідування Максима Савчука.

Закулісся нового уряду

Під Новий рік Україна отримала оновлений уряд, призначений новообраним парламентом. Знімальна група «Схем» спостерігала, як за офіційним засіданням для преси, так і за закритим неанонсованим зібранням Кабінету міністрів у неділю. Там розглядався ключовий фінансовий документ на наступний рік – бюджет. Як поводять себе нові урядовці на камеру, і кола вона вимкнена? Спеціальний репортаж Сергія Андрушка.

Схеми-2014

Кумівство, політичне запроданство, замкнене коло корупційних зв’язків влади та опозиції. Чи вдалося просунутись уперед хоч на крок у боротьбі з цими явищами? Та в чому суспільство, що прагне чесної та прозорої влади, цьогоріч поки зазнало поразки? Про рік, що мав започаткувати справедливе правосуддя та повернути державі вкрадені корупціонерами майно та гроші – крізь призму розслідувань програми «Схеми», у сюжеті Олени Логінової.

  • Зображення 16x9

    Максим Савчук

    Журналіст-розслідувач телевізійної програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший»), ментор проєкту «Схеми в регіонах» (спільний проєкт програми «Схеми: корупція в деталях» та Інституту розвитку регіональної преси).

    Народився у селищі Баришівка на Київщині. Здобув освіту інженера в Національному транспортному університеті та філолога в Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова. Працював у бюро журналістських розслідувань «Свідомо», у газеті «Україна молода», у програмі журналістських розслідувань «Знак оклику» на телеканалі ТВі.

    Переможець конкурсу журналістських розслідувань ім. В. Сергієнка (2019 рік).

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG