Доступність посилання

ТОП новини

Кучма назвав позицію «ЛНР» і «ДНР» на переговорах у Мінську конструктивною


Екс-президент України Леонід Кучма та представник ОБСЄ Гайді Тальявіні. Мінськ, 6 травня 2015 року

Оголошено про запуск чотирьох робочих підгруп у рамках Тристоронньої контактної групи

Мінськ – Учасники переговорів із врегулювання ситуації на Донбасі оголосили про запуск чотирьох робочих підгруп у рамках Тристоронньої контактної групи. Про це повідомила журналістам після закінчення консультацій представник ОБСЄ Гайді Тальявіні.

Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Перемовини 6 травня тривали у Мінську понад 4 години. Як зазначила представник ОБСЄ Гайді Тальявіні, створення 4 робочих підгруп передбачено мінськими угодами від 12 лютого 2015 року.

«Ми зібралися в Мінську для запуску робочих підгруп із: безпеки, політичних питань, питань біженців та гуманітарної допомоги, та з економічних питань. Сьогодні підгрупи перший раз зустрілися, обговорювався порядок денний наступних зустрічей. Робота пройшла в конструктивному ключі. Заклали основи для можливості врегулювання всіх питань за столом переговорів», – заявила Тальявіні.

Наступні зустрічі підгруп заплановані на 14, 19 та 22 травня.

Представник України у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма повідомив, що зустрічі пройшли «у теплій, дружній обстановці».

Сьогодні їхня позиція, я можу це однозначно сказати, була абсолютно конструктивною
Леонід Кучма

«У кожній робочій підгрупі рішення були ухвалені консенсусом, домовилися, що протистояння ні до чого не призводить, треба шукати компроміс», – сказав Кучма.

Позицію представників угруповань «ДНР» і «ЛНР» у 4 підгрупах він назвав конструктивною.

«У робочих групах брали участь представники так званих «ЛНР» і «ДНР», і сьогодні їхня позиція, я можу це однозначно сказати, була абсолютно конструктивною… Якщо в плані роботи робочих підгруп питання не зрушиться, єдиний вихід із ситуації – вводити миротворчий контингент», – заявив Леонід Кучма.

«Це сталося на основі прямого діалогу з представниками Донбасу» – представник Росії

За словами Кучми, сторони обговорювали «припинення вогню, відведення важких озброєнь та верифікацію з боку ОБСЄ». Також далі розглядається питання відведення зброї калібром меншої за 100 міліметрів, танків і мінометів калібру 85 міліметрів.

Не менш складною назвав Кучма гуманітарну обстановку. «1460 безвісти зниклих на тлі тисяч людей, які вже загинули. 399 осіб перебувають у полоні, незаконно утримуються», – зазначив він.

Представник Росії Азамат Кульмухаметов сказав, що зроблений «серйозний крок» до політичного врегулювання кризи.

Будуть розглядатися питання, пов’язані з проведенням місцевих виборів на Донбасі. Виплати пенсій та встановлення роботи банківської системи
Азамат Кульмухаметов

«Головне, що це сталося на основі прямого діалогу з представниками Донбасу. Це дає серйозні підстави для врегулювання ситуації», – зауважив він.

«У робочій групі з політичних питань будуть розглядатися питання, пов’язані з модальністю і проведенням місцевих виборів на Донбасі. Економічна робоча група розглядатиме питання виплати пенсій та встановлення роботи банківської системи», – заявив Кульмухаметов.

У зустрічі брали участь представники угруповань «ДНР» і «ЛНР» Денис Пушилін і Владислав Дейнего.

(Зліва направо) Екс-президент України Леонід Кучма, представник ОБСЄ Гайді Тальявіні та представник Росії Азамат Кульмухаметов. Мінськ, 6 травня 2015 року
(Зліва направо) Екс-президент України Леонід Кучма, представник ОБСЄ Гайді Тальявіні та представник Росії Азамат Кульмухаметов. Мінськ, 6 травня 2015 року
  • Зображення 16x9

    Валерій Калиновський

    Народився в 1967 році в Україні. Закінчив факультет журналістики Білоруського державного університету та аспірантуру в Інституті історії мистецтва, етнографії та фольклору Національної академії наук Білорусі. Із 1987 року працював в іванівській районній газеті на Берестейщині, мінській обласній газеті, республіканському виданні «Чырвоная змена», в парламентський газеті «Звязда» перших років незалежності Білорусі. Кореспондент Української служби Радіо Свобода в Мінську з 1994 року, з 2000 року – в Білоруській службі Радіо Свобода. Автор книг «Справа Бяляцького» (2012), «Пані Ельжбета. Історія однієї дружби» (2016), «Діти Франції. Історія сімей, які повірили Сталіну» (2019).

Дивитись коментарі (7)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG