Доступність посилання

20 Вересень 2017, Київ 07:01
Новини | Міжнародні

Іран заявляє, що готовий допомогти Іракові проти ісламістів


Алі Акбар Велаяті, архівне фото

Чільний радник верховного керівника Ірану аятоли Алі Хаменеї заявив, що його країна готова піти на «будь-які кроки», щоб допомогти сусідньому Іракові протистояти ісламістському угрупованню «Ісламська держава».

Алі Акбар Велаяті, радник Хаменеї з міжнародних питань, виступив із цією заявою в інтерв’ю агентству «Ройтерз» після того, як у неділю, 17 травня, ісламісти захопили в Іраку велике місто Рамаді.

Тим часом міністр оборони Іраку генерал Хосейн Дегган прибув у понеділок, 18 травня, до Іраку на зустрічі в Багдаді з чільними іракськими посадовцями.

За даними іранських засобів інформації, він має обговорити «шляхи розширення оборонної і військової співпраці в боротьбі проти тероризму задля створення безпечного і стабільного регіону».

Сунітське ісламістське угруповання «Ісламська держава» від минулого, 2014 року контролює значні території в Іраку, а також у Сирії. Шиїтський Іран допомагає в боротьбі з ним урядам Іраку й Сирії, які переважно шиїтські в цих двох країнах із населенням, серед якого є і шиїти, і суніти.

XS
SM
MD
LG