Доступність посилання

ТОП новини

Росія: в місті Тольятті протестують проти участі російських військ у конфлікті в Україні – повідомлення


Відеокадр із одним із затриманих на Луганщині росіян на прес-конференції в Києві, 18 травня 2015 року

У місті Тольятті в Росії відбулася стихійна акція протесту з вимогами вивести російські війська зі сходу України, повідомляє російська служба британської телерадіокомпанії «Бі-Бі-Сі» з посиланням на місцевого журналіста Сергія Петрова.

За цим повідомленням, акція близько десятка людей, які вигукували антивоєнні гасла і намагалися розгорнути плакати біля входу на територію військової бази 3-ї бригади Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних сил Росії, протривала не більш як 20 хвилин, перш ніж її розігнала поліція, та нікого з мітингувальників не затримували.

«Бі-Бі-Сі» наводить дані правозахисників із Тольяттинського антимілітаристського центру, що капітан Євген Єрофеєв і сержант Олександр Александров, які, за повідомленнями, були затримані під час бою в Україні, дійсно служать у цій військовій частині № 21208 і дійсно брали участь у бойових діях в Україні.

Як стверджують правозахисники, з Тольятті кожні півтора місяця відправляють до України бригади спецпризначенців.

Журналісти кількох засобів інформації в цьому місті повідомили британській телерадіокомпанії, що отримали від влади неписану заборону висвітлювати ситуацію навколо затримання в Україні військових із Тольятті.

Інші ЗМІ та цей час іще не повідомляли про події в Тольятті.

Днями біля міста Щастя на Луганщині, на підконтрольній Україні території, за повідомленнями, були затримані під час бою двоє росіян, капітан Євген Єрофеєв і сержант Олександр Александров. Вони назвалися військовослужбовцями загону спецпризначення ГРУ з частини, що базується в Тольятті. У Кремлі, реагуючи на це, повторили стандартну фразу, що російських військових на Донбасі немає, а луганські сепаратисти заявили, що ці люди – бійці їхньої «народної міліції».

Росія постійно заперечує дані, які наводять на Заході і в Україні, що Москва продовжує озброювати підтримуваних нею сепаратистів у частині сходу України і надавати їм підтримку живою силою – добровольцями, найманцями, а також кадровими військовослужбовцями своїх Збройних сил.

На цю ж тему:

18.05.2015
Бойовики намагалися знищити затриманих військових Росії – Генштаб ЗСУ

Нових російських полонених обмінювати не планують – Служба безпеки України далі
18.05.2015
Полон військових Росії затьмарив консультації Москви, Києва і Брюсселя щодо ЗВТ

Росія більше не заперечує ні тексту угоди, ні дати впровадження вільної торгівлі між Україною і ЄС – Клімкін далі
XS
SM
MD
LG